Superstar nás nechala čekat dlouho

Před pár dny vydala svůj první singl “Smile“ finalistka loňské řady populární soutěže Česko-Slovenské SuperStar Emma Drobná.
 Už loni tato půvabná zrzka ze Slovenska prozradila, že nehodlá nikam spěchat a že by ráda první písničky nebo dokonce album vydala, až opadne prvotní euforie z talentové soutěže. Proto jsme si na první písničku její vlastní tvorby museli počkat tři čtvrtě roku po konci SuperStar.

Problém jak pro koho

 Od vydání videoklipu uběhl sotva něco málo přes týden, přesto už má přes 275 tisíc zhlédnutí. Pod spolupracovníky je podepsán tým Creative Music House, který spolupracoval i s takovými jmény jako Lucie Bílá nebo Richard Müller.
 Text v angličtině si napsala Drobná sama, ale díky dlouhodobému pobytu v Británii jí to nedělalo problém. Sama zpěvačka řekla, že možná anglický text jejích písních by pro budoucí kariéru mohl představovat problém, protože na Slovensku jsou nejpopulárnější ti, kteří zpívají slovensky. Přesto si s tím hlavu neláme, angličtina jí je bližší a mezinárodnímu úspěchu by se Emma samozřejmě nebránila.

Možná až moc tuctové

 Samotná písnička však sklízí různé recenze. Na jedné straně jsou věrní fanoušci, kteří singl vynáší do nebes a nebojí se Emminu tvorbu přirovnat např. i k britské zpěvačce Ellie Gouldingové. Určitě něco pravdy na tom je, protože opravdu videoklip takový nádech má a rozhodně se Emma nemá za co stydět. Nicméně z toho plynou argumenty druhé strany. Emma, která si celou SuperStar zakládala na své osobitosti a originalitě, potom vydá písničku, která jakoukoli osobitost postrádá a ztratí se v davu.
 Možná písnička postrádá větší dávku osobitosti i díky angličtině, protože v dnešní době zpívá anglicky úplně každý. Ano, pokud chce člověk proniknout do světa, tak je to nutné, nicméně slovenská zpěvačka tím ztrácí na originalitě.
 Klip decentně a jemně dokresluje melancholický text písně, ale nese se v duchu celé této skladby – už jste něco podobného určitě někde viděli. Jedná se ale o velmi kvalitně natočený videoklip, s dobře zpracovaným námětem, který podala sama zpěvačka. Určitě jak režisér Roman Valent, tak i kameraman Dušan Husár jsou s výsledným dílem spokojeni.

Nemusíme se bát

 Nicméně na další Emminu tvorbu se člověk určitě může těšit, protože se jedná o dost kvalitní vstup do hudebního světa, kde si Emma určitě po pár singlech úspěšně najde své místo. Nejenom touto skladbou potvrdila, že vítězkou SuperStar se stala zcela oprávněně.

You Might Also Like