Není plot, jako plot

Ploty si stavíme, aby nám chránily náš majetek a zároveň chránily naše soukromí. Pokud plánujete nový plot, pak je možné, že ze všech možných variant vám jde hlava kolem. Materiálů, ze kterých se dělají ploty je totiž opravdu hodně a i co se týče barevných variant je opravdu spoustu možností.
drátěný plot
Pletivové ploty
Asi nejlevnější jsou ploty pletivové, ty však dlouho nevydrží a navíc nevypadají moc pěkně. Nevýhodou je také to, že vám neposkytnou žádné soukromí, jsou totiž naprosto průhledné a tím pádem jde do zahrady kompletně vidět. Ploty se samozřejmě dají doplnit i neprůhlednými sítěmi v zelené barvě, které maskují zahradu za plotem, nejedná se ale o moc vzhlednou variantu.
Kovový plot
Kovové ploty jsou v současné době velice oblíbené. Dělají se ve všech možných velikostech, nízké i vysoké. Mají spoustu výhod, jsou opravdu kvalitní a vydrží dlouho, navíc esteticky působí opravdu krásně, dají se sehnat v různém provedení. Nevýhodou je poměrně vysoká pořizovací cena plotu.
Betonový plot
Betonové ploty jsou velice oblíbené, především proto, že poskytují poměrně hodně soukromí. Betonové ploty bývají dostatečně vysoké, neprůhledné a naprosto skvěle izolují váš pozemek od okolního světa, především před pohledy okolí. Betonové ploty jsou odolné a i přes vyšší cenu se tím pádem vyplatí, vydrží totiž déle.
dřevěný plot
Dřevěné ploty
Dřevěné ploty jsou dlouhodobě oblíbené, jsou tradiční a esteticky vypadají skvěle. Avšak péče o ně je mírně https://www.svetbehu.cz/trenink-a-plany/17228-10-tipu-a-rad-pro-mirne-pokrocile-bezce/ náročnější. O dřevěný plot musíte pravidelně pečovat, natírat jej a popřípadě vyměnit i špatné části plotu. Dřevěný plot může být nízký či vysoký, dle toho také poskytuje soukromí majitelům pozemku.
Ať se rozhodnete pro jakýkoli plot, vždy počítejte s tím, že se musí pořádně zvážit, jaký plot se k vašemu domu hodí a co od něj chcete, zda trvanlivost, nebo estetický krásný plot, který vyžaduje větší péči.

You Might Also Like