Domov, ve kterém je cítit láska a dotek rukou

Svět je plný moderních technologií, které zastanou většinu práce lidí. Postarají se o nepřeberné množství výrobků, se kterými se setkáváme na každém kroku, které pro svůj život potřebujeme i nepotřebujeme. I když žijeme v uspěchané době, určitě oceníme ruční práci s originálním nápadem a kvalitou. Jak materiálu, tak precizně vyrobenou.

práce na hrnčířském kruhu
v
Stává se vám občas, že když doma příjemně relaxujete, jste obklopeni věcmi, při kterých se vám vybavují vzpomínky jen na to pěkné a příjemné? Rádi se obklopujeme věcmi, ke kterým máme osobní vztah, které nám pomáhají vytvářet domov. Může to být například ručně vyrobený dárek od někoho blízkého, vzpomínka z místa, kde jste se cítili dobře, nebo výrobek, který jste si vytvořili sami, doplněk do bytu, který vyniká svou originalitou.
Proces uvědomování a vytváření domova je dlouhodobý a člověk si většinou až ve zralém věku uvědomí, co vyzařovalo z pojmu domov. Mohou to být zdánlivě i méně cenné věci vyrobené ručně, ale s láskou, od našich maminek, otců a babiček.
kovová brána
v
Lidé, kteří mají šikovné ruce, kreativitu a chuť něco krásného vytvořit, mají radost, pokud se jim podaří vyrobit pěkný užitečný předmět pro sebe nebo své blízké. Ta radost je určitě větší, než když si tu věc koupí.
Záliba v ruční práci, odvaha a píle mnohých přivedla k tomu, že se tím začali živit. Je u nás mnoho živnostníků, kteří svými kvalitnímia originálními výrobky znovu oživují stará řemesla.

Umělecko-řemeslné výrobky mají kromě praktického využití především estetickou hodnotu.
Je jich mnoho. Například:
· Umělečtí kovářství
· Umělecké brašnářství
· Řezbářství
· Práce s textilem – výšivkářství
· Brašnáštví
· Košíkářství
Čas, který každý člověk vynaloží na ruční práci, jež ho vnitřně obohacuje, je pro něj dar, který nikdy neztratí.

You Might Also Like