Malujeme pokoje

Malování v bytě nemá rád asi nikdo. Nepořádek, stěhování věcí, všude spousta práce. Nejhorší je, když se rozhodneme malovat všechny místnosti naráz, sice můžeme mít za víkend hotovo ale práce a všeho okolo je víc a víc. Nejrozumnější je si zavolat na pomoc odborníky, kteří to už mají v ruce a zvládnou práci, která nám trvá den za zlomek času, rychle a profesionálně. Do toho když si objednáte i úklidovou firmu bude na vás jen stěhování a zakrývání nábytku. Jenže ne každý z nás si může dovolit volat na malování malíře a tak se většinou do této neoblíbené činnosti pouštíme sami. A není to nic složitého. Dnes si můžeme koupit všestranné a dobré pomocníky, válečky, štětce a barvy, které nemusíme ředit, stačí je rozmíchat a můžete malovat. Šikovná hospodyňka to zvládne sama i bez mužské pomoci.

štětce a barvy

Nejdůležitější je si všechno dopředu pěkně rozplánovat, poslat děti ven nebo k babičce a můžete začít. Věci přestěhovat do středu pokoje, zakrýt je igelitem aby se nepocákali barvou a pak už se do toho jen pustit. Barva musí ale také nějakou dobu schnout a tak není vždy moc rozumné dělat všechny místnosti úplně naráz v jeden den.
vstupní hala domu

Jak často doma malovat a proč?

Doma bychom měli stěny vymalovat nově pravidelně v rozmezí dvou až pěti let. Říkáte si, že je to dost často? No jo, také neznám moc lidí co by takhle pravidelně po sobě malovali celý byt znovu. Té práce a námahy a někdy to stěny přece po tak krátké době ani nepotřebují. Tak proč se do toho pouštět. Malovat bychom ale neměli jen pro potěšení oka, aby stěny vypadali pořád krásně nebo abychom si mohli měnit barvy podle toho, která aktuálně je trendy nebo se nám zrovna líbí. Na stěnách se usazují v průběhu let také nejrůznější bakterie, plísně a viry a ty zničíme právě při novém malování. A právě proto se doporučuje malovat tak často. Možná trochu otrava, ale když přihlédneme na naše zdraví, dá se ta oběť jednou za pět let podstoupit, nemyslíte? A pokud máte domácí zvířata nebo děti, stejně se tomu nevyhnete.

You Might Also Like