Nenechte svůj balkon zahálet

Mít u svého bytu balkon nebo lodžii je velká výhra. A záleží jen na nás, co z přidaného venkovního prostoru vykouzlíme nebo zda jej necháme zahálet pouze jako „mrtvou“ energii. Máme-li malý byt, svádí nás to udělat si z balkonu jakési skladiště nepotřebných a odložených věcí, pro které v interiéru nezbylo místo, ale které nechceme vyhodit. Je však škoda balkon nevyužít především jako možnost pobývat na čerstvém vzduchu.
 
Místo na odpočinek
I když Vás to svádí využít svůj balkon jako úložný prostor, nedělejte tak a udělejte si z něj další místnost, využitou ve Váš prospěch. Vytvořit zde pohodovou atmosféru nedá zase tolik práce, i když jste limitováni velikostí prostoru. Stačí stolek a křesílka, kde si v klidu dáte šálek kávy nebo se začtete do pěkné knížky.

Balkon je ideální pro případy, kdy nemůžete nebo nechcete ven, pro rekonvalescenci svoji nebo svých dětí i pro domácí mazlíčky. Můžete si jej nechat zasklít nebozasíťovat, aby Vám na něj nemohli létat holubi a aby se Vaše kočička mohla bezpečně procházet po zábradlí. V létě si můžete rozložit slunečník a většinou se Vám na něj vejde i dětský bazén.
 
Balkon a jeho funkce
Balkonu u ložnice dejte šanci, aby přispíval k Vašemu zdravému a klidnému spánku. Květiny ano, ale ne v nadměrném množství, aby Vás jejich aktivní energie při spánku nerušila. Také žádné zvonkohry apod., nýbrž prostředí, jenž přispěje k Vaší ranní pohodě.

Balkon u obývacího pokoje lze vybavit podobně jako obývák a tím ho vlastně psychologicky a opticky zvětšit. Tady již můžete podpořit větší aktivitu a zasadit více květin či zde můžete pěstovat různé bylinky, jenž využijete v kuchyni.

Balkon jako bariéra poslouží tam, kde chcete zabránit nechtěným pohledům a nepříjemnému výhledu. I tam, kde schází pohled do přírody, si můžete pomoci vhodným umístěním např. květin tak, aby Vás ochránily před tím, co si vidět nepřejete.

You Might Also Like