Jak nám může bytový architekt pomoci

Každý ví, jak stresující může být oprava či rekonstrukce bytu. Stěhování nábytku, promýšlení, kde co bude, kudy povedou rozvody elektřiny, jak vše zařídit, aby to bylo dobře. Je toho hodně, zvlášť pokud nejsme profesionálové a pokud je nás v rodině více, přičemž každý má trochu jinou představu o tom, jak by měl výsledek vypadat.

Možností, která je populární zejména v zahraničí, je najmout si člověka, který vám nový byt naplánuje. Toto řešení, ač u nás prozatím ne příliš zavedené, má mnoho výhod.
jídelní místnost s terasou

Předně má bytový architekt k dispozici celou řadu nástrojů, které nám nejsou dostupné. Jedním z nich je například počítačový program, který mu umožní vytvořit 3D simulace jak jednotlivých místností, tak i celého bytu, což velmi usnadňuje vizualizaci a umožní nám lépe si představit, jak bude výsledek vypadat.

Dále má znalosti a zkušenosti v tom, jak dobře využít prostor a třeba jej i opticky zvětšit či zmenšit, podle potřeby. To se může hodit v případě, že máte například vedle sebe krátkou, úzkou chodbičku a velký pokoj. Ten kontrast by mohl být až rušivý. Takto jej můžeme zmenšit.

Navíc je jeho předností to, že není zaujatý a dokáže najít kompromis mezi plány všech členů rodiny. Dovede z každého plánu vybrat to dobré a zkombinovat to v to nejlepší možné řešení, které bude vyhovovat všem. Zároveň může svá rozhodnutí i racionálně, bez emocí zdůvodnit.
muž ve svém bytě

Co mnoho lidí příliš nechápe je fakt, že i když si bytového architekta najmete, neznamená to, že s jeho plánem musíte souhlasit. Naopak, pokud se vám výsledný návrh i přes jeho vysvětlení nebude líbit, můžete jej odmítnout. https://technet.idnes.cz/nove-windows-10-fall-creators-update-d6q-/software.aspx%3Fc%3DA171018_094425_software_vse

Samozřejmě to má i druhou stránku, a tou je cena. Tyto služby nebývají zdaleka nejlevnější, zvlášť pokud se má jednat o kvalitního architekta. Buďte tedy připraveni na to, že si ho zaplatíte a tuto cenu je nutné započítat do celkových nákladů na rekonstrukci.

Přesto to může být dobrým řešením, zvláště pokud nejste schopni se mezi sebou dohodnout na nějakém návrhu, nebo pokud nemáte s projektováním zkušenosti a přesto chcete, aby váš byt vypadal dobře. V takovém případě určitě neprohloupíte, pokud si jej najmete.

You Might Also Like