Bez kol to zkrátka nepůjde

Pokud by byl automobil bez kol, tak by asi svým majitelům moc radosti nepřinesl. V dnešní době trh nabízí nejen poměrně dost širokou nabídku samotných vozidel, ale i jejich provedení. To samé ale platí i o výběru pneumatik a samotných disků. I zde totiž se mnohé změnilo a klasická plechová kola jsou vidět stále méně. Dříve byly běžnou součástí, ale jakmile se na trhu objevila alu kola, tak se všechno začalo pomalu měnit. Je pravdou, že mnozí majitelé svých plechových miláčků si je spíše pořizovali skrze velmi zajímavý design, což se jim skutečně nedá upřít. Tyto kola se stala nejen estetickou součástí automobilů, ale předně jsou funkční a bezpečná. sporťáček a pěkné obutí
Proč si zvolit tyto disky?

  • V první řadě na pohled vylepší design každého vozu. Na každý vůz se musí použít správné rozměry a ty mohou být svojí velikostí i šíří trochu větší, ale na druhou stranu musí být v souladu se správnou pneumatikou, která je přirozeně pro každý vůz jiná.
  • Rozhodně jsou daleko lehčí, než jejich plechoví předchůdci.
  • Majitelé větších automobilů ocení kratší brzdnou dráhu.
  • Paprsky kola mají různé tvary a provedení, jsou naprosto skvělé při chlazení samotných brzd a tím se přirozeně zlepší samotná brzdná dráha.
  • Je zvláštní, že mají skvělý vliv na spotřebu a celkovou ovladatelnost vozu.

záběr na kolo

Čísla hrají velkou roli

Když si objednáváme pneumatiky, tak se musíme držet čísel, které jsou uvedena v technickém průkazu vozidla. To stejné platí i o alu discích. I zde je několik písmen a číslic, které vedou ke správné koupi. Díky nim se totiž správně poznají všechny údaje. Co si z dané identifikace dozvíme, to je vcelku velmi jednoduché. Šířku ráfku v palcích, typ patice, průměr disku, důležitý je počet děr, kterými bude disk připevněn šrouby k vozidlu. Také je důležitá rozteč mezi těmito jednotlivými dírami. Mnohdy se zde setkáváme ještě s dalším údajem, který nám prozradí, jak moc bude kolo schované pod blatníkem. Čím bude menší, tím více bude vysunuté ven. Pokud správně zadáme čísla do vyhledávače, nemůže pochybit a vybereme si tak nejvíce vyhovující alu kola.

You Might Also Like