Jak dosáhnout krásných a zdravých vlasů

Vlasy jsou pýchou snad každé ženy. Jenomže každá z nás nemá to štěstí, aby je měla krásné a bohaté od přírody. A v dnešní uspěchané době je mnoho faktorů, které ovlivňují jejich vzhled. Stres, alkohol a cigarety jim na kráse nepřidají. Proto by mnohým z nás stačilo, kdybychom změnily životní styl. A když se k tomu všemu budeme o své vlasy pořádně starat a dopřávat jim skvělou péči, budou naše vlasy po pár týdnech vypadat opravdu skvěle a zdravě.

1.       Dopřejme vlasům pestrý jídelníček.
Vlasy čerpají sílu z toho, co jim my nabídneme. Proto bychom měly jíst hodně zdravé zeleniny, ovoce, bílkovin, minerálů a sacharidů. Zdravá výživa je základem našeho vnitřního zdraví, a tak nám pomůže mít vlasy silné a zdravé.

2.       Nezapomeňme na vláhu.
Nedostatek tekutin způsobuje dehydrataci, a tím i vysušování a vypadávání vlasů. Proto bychom měly denně vypít alespoň dva litry tekutin. Nejlepší je pít čistou vodu, bylinkové čaje či ovocné nebo zeleninové šťávy. Vyvarovat bychom se měly nadměrnému pití kávy, černého čaje a alkoholu, který podporuje dehydrataci.

3.       O vlasy musíme pečovat jemně.
Vlasy jsou totiž velmi jemné, proto se k nim musíme chovat šetrně, čímž zabráníme jejich lámání a vypadávání. Také časté mytí vlasům neprospívá, neboť je zbavuje přirozených olejů, které je chrání a udržují zdravé. Po umytí z vlasů jemně vymačkáme vodu, nikdy je však nedřeme ručníkem ani neždímáme. To platí i o rozčesávání – vlasy bychom měly pročesat jemným a řídkým hřebenem.

4.       Pozor na barvy.
Časté barvení vlasy velmi poškozuje a vysouší, navíc je chemicky zatěžuje, takže se často stává, že jsou naše vlasy po barvení suché, lámavé a roztřepené.

5.       Vlasy zabalíme.
Olejové zábaly jsou úžasným pomocníkem pro krásné vlasy, dokážou je totiž vyživit i vnitřně. Při pravidelných zábalech docílíme opravdových zázraků.

6.       Dopřejme vlasům bylinkové koupele.

Bylinky jsou úžasnými pomocníky pro naše vlasy, neboť je regenerují a celkově zvyšují jejich kvalitu.

You Might Also Like