Bambusový nábytek

Bambusový nábytek býval hojně využívaný především do zimních zahrad, na terasy nebo na chaty. V dnešní době je stále více oblíbeným, a tak se začaly ve velkém vyrábět nejen sedací soupravy, které se hodí do každého obýváku, ale také různé botníky, prádelníky, jídelní sestavy, komody, knihovny a stolky, které jsou určené nejen do bytu, ale využití najdou také v kancelářích nebo dokonce v kavárnách. Na trhu najdete také mnoho velice originálních designových kousků. Přírodní a zároveň exotický bambus si stále častěji nachází své příznivce a tak nábytek z něj začíná být čím dál oblíbenější.

Pozor, bambus není ratan!
Rozdíl mezi bambusem a ratanem lidé mnohdy nedělají, přesto je velký. Ratan pochází ze dřeva popínavé palmy, jejíž stonky jsou plné a snadno ohýbatelné. Bambus je obrovská zdřevnatělá tráva, jejíž stébla jsou povětšinou dutá a rozdělená kolénkovitými přepážkami. Jejich průměr může být až neuvěřitelných 45 centimetrů. Bambusů existuje více než tisíc druhů a v zemi svého původu je tato rostlina symbolem štěstí. Zajímavé je, že je bambus nejrychleji rostoucí dřevina na světě. Společné mají tyto rostliny jedině to, že rostou především v jihovýchodní Asii.

Velmi odolný nábytek
Bambus je všestranně využitelný materiál, který se vyznačuje vysokou tvrdostí a nečekanou odolností, a to díky vysokému obsahu křemíku ve stéblech. Nábytek z něj se hodí do jakéhokoliv interiéru. Je velmi stabilní, lehký a téměř nezničitelný. Navíc je velmi odolný vůči vlhkosti ve vzduchu, proto se hodí i do zimních zahrad, ke krytému bazénu nebo do koupelny.

Cena bývá vysoká
Nejen exotický původ, ale převážně ruční práce při výrobě bambusového nábytku se odráží na ceně hotového výrobku. Při ruční výrobě se zpravidla nikdy nepoužívá žádný kov, jednotlivé části nábytku se spojují pouze bambusovými kolíčky či páskami. Každý kus je originál, tuctový sériový nábytek při ruční výrobě ani není možný, a i když jsou si některé kusy podobné, nikdy nejsou zcela stejné, a to kvůli odlišnosti vzhledu materiálu.

Jídelní souprava se může pohybovat až okolo 50 000 Kč, sestava do ložnice vás může přijít až na 100 000 Kč. Samostatná komoda stojí něco okolo 10 000 Kč. Bambusový nábytek opravdu není levný, ovšem kdo touží po originalitě a kvalitě, jistě si ho koupí i navzdory jeho vysoké ceně.

You Might Also Like