Psychologie barev

·         Černá

Kdo je zvyklý oblékat se do černé od hlavy až k patě, dává najevo, že mu tak trochu chybí fantazie. Černou sice pravda nic nezkazíte, ale také nezazáříte. Černá barva vytváří ovzduší autority, proto je tak oblíbená u lidí s vysokým postavením. Pokud už černou preferujete, doplňte ji alespoň výrazně barevným šperkem, šálou či kabelkou.
 

·         Hnědá

Zemitá barva, která se skvěle hodí pro chvíle odpočinku. Tato barva působí přátelsky a zároveň seriózně. Je skvělou alternativou k černé, pokud chcete působit míň přísně. Pokud chcete hnědou trochu oživit, doplňte ji jinou hodící se barvou.

·         Béžová

Skvělá náhražka černé a hnědé pro teplé letní měsíce. Všechny její tóny působí vlídně a přátelsky. Je to ideální barva pro všechny, co pracují s lidmi, ve kterých chtějí vzbudit důvěru.

·         Bílá

Možná Vám to na první pohled nepřijde, ale i bílá barva má mnoho odstínů. Bílá barva působí svěže, čistě. Je ideální do horkého počasí. Její vzhled můžete snadno zjemnit a ozvláštnit strukturovanou látkou či kontrastem s jinou barvou.
veselé barvy¨

·         Modrá

Modrá je barvou logiky, vyvolává dojem pořádku, míru a důvěry. Tmavá námořnická modř, tak častá na uniformách, vzbuzuje autoritu. Světlejší odstíny působí velmi žensky.

·         Růžová

Potřebujete-li přidat na ženskosti, sáhněte po růžové. Naznačuje jemnost a empatii. Nikdy ji však nenoste od hlavy až k patě!
ve fialových šatech

·         Fialová

Fialová vyjadřuje kreativitu a citlivost. Dále je barvou duchovna a meditace. Světlé tóny napomáhají relaxaci. Pokud máte z fialové obavy, sáhněte pro začátek jen třeba po doplňku, jako je šála.

·         Červená

Potřebujete dodat na sebejistotě? Chcete působit energicky? Červená všechny tyto úkoly skvěle zvládne. Je to stimulační barva, naznačuje schopnost radovat se.

·         Zelená

Zelená barva nás obklopuje v přírodě, dodává nám klid a útěchu, podobně jako pobyt v přírodě. Zelené odstíny zároveň vyzařují představivost a kreativitu.

You Might Also Like