Domov a kancelář v jednom

Vstávat denně brzy ráno do práce a za ranního spěchu vyprovázet svoje děti do školky a školy nebo mít svoji kancelář doma, být sama sobě svojí paní a řídit si svůj život sama? Rozhodně je velmi lákavé pracovat přímo z domova, nemuset si shánět hlídání, když děti onemocní a určovat si svoje pracovní hodiny dle stavu svojí domácnosti.

Dnes mnoho žen už na mateřské dovolené využívá možnost přivydělat si z domova v něčem, co je baví. Pracují na počítači, vytvářejí si svoje webové stránky, poskytují nové a neotřelé služby nebo vyrábí originální věci. Po skončení mateřské pak svůj přivýdělek rozšíří a převedou v plnohodnotné podnikání.
 
KAŽDÝ VÁM ZÁVIDÍ, ANIŽ VÍ, CO TO OBNÁŠÍ
Pravda je, že když někomu řeknete, že pracujete z domova, hned si představí, že tedy nemusíte celý den sedět v kanceláři, ráno se do sytosti vyspíte a snad se ani nepřevlékáte z pyžama.

Když však už svoje podnikání jednou rozjedete, zjistíte, že vlastně musíte makat víc než v obyčejném zaměstnání. Ve své jednočlenné firmičce víte o všech problémech a musíte v ní zastat práci od uklízečky až po ředitelku. Naopak pokud pracujete v některém podniku, máte na starosti problematiku jen té své činnosti, za kterou jste placena a nic dalšího Vás už zajímat nemusí.
 
JE TO JEN NA VÁS
Váš domov by mohl být brzy vzhůru nohama, manžel a děti naštvaní, protože jim málokdy budete schopni splnit to, co jim slíbíte. I bez přesně daných pracovních hodin budete pracovat vlastně pořád, protože Vaše kancelář bude jen vedle místnosti, kde si hrají Vaše děti, kde je Vaše kuchyň a kde se se dívá manžel na televizi.

A jelikož existuje chytrý telefon, můžete vlastně vyřizovat cokoliv kdekoliv.A také opačně Vás bude Váš domov odvádět od práce, protože jej máte tak blízko. Proto je třeba urovnat si hodnoty, svůj čas si rozdělit a určená pravidla nekompromisně dodržovat.

You Might Also Like