Slavnostní zahájení

V posledním říjnovém týdnu se ve společenském centru už po čtrnácté uskutečnilo slavnostní zahájení Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Vstup do sálu tvořila výstava fotografií známého fotografa. Horské krajiny a vysokohorské štíty na velkoformátových fotografiích působily majestátně.

Celým slavnostním ceremoniálem provázel sportovní redaktor. Jako hlavní host zahajovacího večera vystoupila horolezkyně, které se podařilo jako první Češce zdolat himalájský Mount Everest. Druhým vzácným hostem je horolezec, který je členem Horské služby ve Vysokých Tatrách a za svůj život už vystoupil tisíctřistakrát na Gerlachovský štít a jako průvodce padesátdevětkrát na Mount Blanc.

Kulturní program, s vystoupením dvou houslistů a souboru, který vyhrál mistrovství republiky ve stepu, příjemně dotvořil atmosféru mezi promítanými úvodními snímky. Všech devadesát osm přihlášených soutěžních dokumentů, z jednadvaceti zemí celého světa, se hned po zahájení vydalo na pouť po celé republice.

Na padesáti místech je mohli shlédnout všichni, kteří mají rádi, když se na filmové plátno dostane určité množství adrenalinu. Mezinárodní festival outdoorových filmů je mix pro všechny aktivní i pasivní milovníky sportu.

Z kinosálu se dostanete až na Aljašku, na nejvyšší vrcholy kontinentů, do kajaku po USA. Vystoupáte na Kilimandžáro nebo si zabojujete o přežití v Africe. Jedna z cen, která je předána na konci festivalové poutě, je divácká. Takže i vy jste mohli dát svůj hlas filmu, který vás nejvíce zaujme.

 

Zakončení s vyhlášením vítězného filmu

 
Vybrat vítězný snímek byl v letošním roce pro mezinárodní porotu opravdu těžký úkol. Nakonec to byl The Elements, dokument, který odhaluje podstatu horolezectví, hloubkového potápění a base jumpingu – skoků z vysokých budov, mostů a skal. Došlo i ke vzácné shodě. Tento film získal i cenu diváků.

You Might Also Like