Bez schodů nelze žít

Už po přečtení titulku začnou nejspíše někteří z vás o pravdivosti tohoto názoru pochybovat. A http://www.stenahk.cz/kurzy-na-stene.htm takovým se možná vlastně ani nebude moc co divit. Protože schody už jsou takové – zatímco pro jednoho představují dobro, pro druhého jsou problémem a někdy i nepřekonatelnou překážkou.
A tak má schody někdo za pomocníka, bez kterého by se nedostal do výše položených míst, lhostejno zda někam do poschodí uvnitř budovy nebo třeba na nějakou vyvýšeninu na volném prostranství.
estetické schodiště
Protože si jenom představte, jak by se lidé pohybovali v budovách bez schodů, pokud by tam současně chyběl výtah nebo by tento byl momentálně mimo provoz. Ti dole by se rázem jen obtížně dostávali nahoru, a ti nahoře by se pro změnu stali v nejednom případě vězni, nemohoucími opustit své byty, kanceláře a podobně. A zdaleka ne každý z našinců je natolik fyzicky zdatný, aby se tam nahoru šplhal po laně nebo v nejlepším případě lezl po žebříku, ne každý má horolezeckou průpravu, aby se tam vydrápal po stěně. Zatímco po schodech to zvládne víceméně hravě každý.

Pochopitelně každý s výjimkou kritiků z řad dejme tomu vozíčkářů, seniorů nebo jinak handicapovaných lidí.
Ovšem pro většinu z nás jsou schody dobrými služebníky. A proto nyní ponechejme stranou hlasy kritiků a pojďme se pokochat tím, jaká schodiště už si jenom lze pořídit, aby se nám snáze pohybovalo směrem vzhůru.
Kolik jenom se tu nabízí nejrůznějších druhů! Můžeme si pořídit – pochopitelně podle podmínek, jež v té které budově nebo na tom kterém místě jsou – schodiště venkovní, bočnicová, čepová, kombinovaná, nerezová, skleněná, točitá i samonosná, na své si tu přijde doslova každý.
A pokud si někdo není schopen vybrat?
uklízečka na schodech
Protože byl za totality zvyklý brát to, co je, a nežádat to, co sotva někdy přivezou, a nyní se v té různorodosti ztrácí. Pak jsou tu i odborníci, kteří mu s výběrem ochotně poradí.

A tak si schodiště, a to ne jen tak ledajaké, může pořídit každý. A nikdo už se tak nebude muset dostávat dejme tomu do svého bytu skokem o tyči nebo šplháním po hromosvodu.

You Might Also Like