Zkrášlete své zdi originálními dekoracemi

Málokdo má rád bílé holé zdi. Působí chladně, neútulně. Stačí je vyzdobit pár obrázky, fotografiemi či policemi, a uvidíte, že místnost se změní k nepoznání a že se v ní budete cítit mnohem příjemněji. My vám poradíme, jaké originální dekorace máte možnost dnes na trhu pořídit na zkrášlení vašich zdí.

1.       Samolepky a tapety na zeď
Velmi oblíbenou dekoraci, která vytváří útulnou atmosféru a dokáže z obyčejného pokoje vytvořit velmi moderní prostor, jsou samolepky a tapety. Obě varianty se vyrábějí v mnoha různých formách s nespočetným množstvím motivů. Na zeď si tak můžete nalepit nápisy, tvary, zvířata, budovy, historické či světové památky, květiny apod. Stejný výběr je i u tapet.

2.       Obrazy na plátně
Podobným produktem jako jsou samolepky a tapety jsou také obrazy na plátně. Ty můžete zakoupit v mnoha variantách, nejčastěji si lidé pořizují jednodílné či troj až čtyřdílné obrazy. Stejně tak můžete vybírat mezi mnoha motivy v několika kategoriích. Nemusíte tak volit obraz s konkrétními výjevy, zakoupit si můžete také abstrakci. Obrazy se vytvářejí také v několika možných velikostech, takže se hodí na jakoukoliv zeď.

3.       Keramické obklady
Pokud vás už nudí chodit kolem holých zdí, ale nechce se vám malovat, vyzkoušejte keramické obklady, jejichž obliba v poslední době neustále stoupá. Obklady už nejsou pouze koupelnovou či kuchyňskou záležitostí. Krásně vyniknou například v prostorném obývacím pokoji spojeném s kuchyňským koutem. Záleží na stylu vašeho interiéru a vašich přání, vybrat si můžete klasické jednoduché kachličky, nebo můžete zvolit extravagantnější obklady v imitaci kamene, dřeva či jiných přírodních materiálů.

4.       Fotografie
Fotografie z dovolené, z oslav, rodinných příslušníků, přátel či mazlíčků zajistí, že se ve vašem domově budete cítit příjemně a útulně, což je to nejdůležitější. Nemusíte být ještě ani pořádně zabydleni, ale fotografie zkrátka mají své kouzlo, které vdechne do vašeho domova tu správnou rodinnou pohodu a teplo bezpečí.

Dekorace můžete samozřejmě i kombinovat. Například využít možnosti obkladů z přírodních materiálů a tapety s motivem kamenů či dřeva. Vždy myslete na to, jak chcete, aby byl interiér laděn.
Bojíte-li se, že zvolíte špatné produkty, neváhejte se obrátit na bytové designéry, kteří vám rádi poradí a najdou pro vaše bydlení zlatou střední cestu.

You Might Also Like