Žijte příjemně i v malém bytě

Pokud má člověk velký byt nebo dokonce dům, žije se mu přece jenom poněkud jinak než tomu, kdo se musí ve svém příbytku nejednou i doslova tísnit. Přičemž je ale hned zkraje záhodno dodat, že to rozhodně neznamená, že má obyvatel bytu většího ve všech ohledech jednodušší a příjemnější život. Každá taková nemovitost má totiž svoje přednosti i nedostatky.

byty ve vile

Kdo žije v bytě velkém, má logicky výhodu v tom, že má daleko více životního prostoru a že se mu tam toho i daleko více vejde. Může si tam tedy pořídit daleko více věcí, které mu mohou jeho život zpříjemňovat nebo usnadňovat, a to bez rizika, že se mezi takové věci nakonec už on sám nevejde. Jenže na druhou stranu je třeba zmínit dejme tomu to, že tyto věci stojí peníze a zařízení podobného velkého bytu je tak finančně daleko náročnější, a dražší jsou tu pochopitelně i nájem, topení, údržba, ba i daň z nemovitosti a jiné výdaje. A třeba i úklid takového velkého bytu je logicky o poznání náročnější.
výšková budova

Ten, komu je souzeno žít v bytě malém, se pak musí smířit s tím, že mu může být doma i velice těsno a že si tam nemůže pořídit vše, co si jenom usmyslí. Musí přemýšlet nejen nad tím, co se mu tam hodí, ale i nad tím, zda se mu to tam vejde.

Ovšem ani majitel bytu malého si nemusí zoufat. Přemýšlí-li totiž, určitě nalezne řešení, jak i do malého prostoru dostat vše, čeho je mu tam zapotřebí, a to bez nutnosti se nějak omezovat.

A jak si počínat, pokud zařizujete malý byt? Jak to zaonačit, aby i malý byt vypadal velký, větší, než ve skutečnosti je?

Předně by v něm měly být používány světlé barvy, jež prostor opticky zvětšují. Jistě, jedná se o pouhé šálení zraku, ale člověk se hned lépe cítí.

Pak je tu záhodno mít i ideální osvětlení, jež rovněž přispívá ke zdání velikosti, stejně jako třeba vhodně umístěná zrcadla, jež místnost zdánlivě prodlužují.

Ovšem zapomenout by se nemělo ani na zašupovací dveře namísto těch klasických. Třeba už i jenom proto, že tyto zaberou méně místa. Což je v takovém bytě důležité; protože ani bílý byt plný zrcadel se ve skutečnosti nezvětší.

A pak se můžete doma cítit pomalu jako v paláci. I na pouhých několika čtverečních metrech.

You Might Also Like