Výroba krmiv pro zvířata

Pokud sledujete informace o světě kolem sebe, víte, že potraviny jsou běžně falšované a chemizované. Vše se nahrazuje podobným levnějším, ale škodlivějším a což teprve krmiva! Potravinářské giganty ovládají trh i reklamu a krmivo pro zvířata se pro ně stalo vítaným produktem, kde se dá s vysokým ziskem prodat všemožný odpad. Stačí nežádoucí chutě a pachy zastřít a přidat chuťovou přitažlivost až návykovost.
 krmení koček
SEZNAM SUROVIN JE ZÁKLAD
Každý výrobce je povinen na obale krmiva uvádět deklarace a ty je nutné číst a porovnávat. Jsou to tři skupiny informací:
·         složení (seznam surovin v sestupné řadě podle množství)
·         doplňkové látky (vitamíny, minerály, chemické přísady)
·         analytické složky (procenta obsahů výživových složek)
granule v misce
Pro posouzení kvality produktu je nejdůležitější jehosložení. Zde jedině získáme jistotu, že krmivo obsahuje normální výživové složky. Víme například, že kočičí granule plné obilovin naší kočce nijak neprospějí – ona je přece masožravec! Je tedy nutné vědět, co v krmivech nechceme a najít si taková, která jsou vyráběná klasicky z tradičních kvalitních surovin. Naštěstí existují ještě poctiví výrobci, my však musíme vědět a rozlišovat.
 
BUĎTE INFORMOVANÍ A VE STŘEHU!

Triky některých výrobců jsou velmi šikovné:
·         Pokud vidíte na deklaraci pouze: „vedlejší suroviny rostlinného a živočišného původu“, zpozorněte, protože zde může být použito cokoliv.
·         Ani  vyšší cena není žádnou zárukou kvalitního produktu. Právě naopak – navoněný odpad se může prodávat za nejvyšší cenu.
·         Často jsou také zneužívána dobrá jména kdysi kvalitních značek, které pohltily nadnárodní společnosti. Proto sledujte, zda se nezměnil výrobce.
·         Někdy dojde ke změně receptury, ale lákavý obal zůstává stejný, protože se vyrobil dopředu.
konzervy pro zvířata
Nenechte se oklamat a pamatujte, že Vaše zvíře vyžaduje naturální, holistickou stravu a nikoliv její náhražku!

4.5/5 - (2 votes)

You Might Also Like