Skvělé osvěžení i pro tu nejmenší zahradu

Pokud na své zahradě nemáte dostatek prostoru k tomu, abyste si na ni umístili bazénovou nádrž anebo na to nemáte dostatek financí, a přesto byste si rádi dopřáli příjemné letní osvěžení, pak je ideální volbou pro vás solární sprcha https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha.

rychlá sprcha

Nevyjde vás moc draho – oproti pořízení bazénu je to vyloženě levná záležitost, a poslouží vám stejně tak dobře. A v závislosti na tom, jak často ji budete využívat a jak vydatně se budete sprchovat je docela dobře možné, že vaše náklady na spotřebu vody budou zanedbatelné ve srovnání se stavem, kdy byste si pořídili bazén. Vaše sprcha vám bude kdykoli k dispozici a manipulace s ní je naprosto jednoduchá.

Vlastně jediné, co potřebujete udělat, je najít vhodné místo na vaší zahradě, kam svou solární sprchu umístíte. Potřebujete k tomu vhodný podklad, na který podstavec sprchy snadno přichytíte, a samozřejmě dostatek slunečního záření, aby se voda v těle sprchy mohla efektivně ohřívat. Proto je tou nejvhodnější lokalitou k umístění sprchy místo, kde slunce svítí vydatně a co nejdelší dobu. A o všechno ostatní už se sprcha postará za vás.

kapání voda

Díky tomu, že k ohřevu vody využívá pouze sluneční energii, tak k jejímu provozu nepotřebujete žádný zdroj elektrického proudu ani jiné energie. Jediné, co musíte zajistit je přívod vody, která bude svou kvalitou vhodná pro sprchování.

Sprchu ocení i majitelé bazénů

Ovšem pravda je, že solární sprcha se vyplatí i majitelům koupacích nádrží. Díky tomu, že před vstupem do nádrže provedete očistu svého těla, tak významně snížíte následné znečištění vody v nádrži, takže si ušetříte následnou práci s údržbou bazénové vody. A to i v případě, kdy plavci nejsou nijak viditelně znečištěni makroskopickými nečistotami.

svalnatý chlapec

Bazénovou vodu výrazně zatěžuje také pot a jiné kožní sekrety spolu s prachem a pylem, který ulpí na naší pokožce. A není nic jednoduššího než tyto nečistoty před vstupem do bazénu jednoduše spláchnout teplou vodou.

You Might Also Like