Nevýhodnou půjčku můžete chytře refinancovat

Váháte, kterou půjčku zvolit, a která pro vás bude ta pravá? V tom případě buďte rádi, že jste v takové životní situaci, kdy si můžete vybírat. Něco takového ještě před nedávnými lety nebylo možné, a například lidé se záznamem v registru mohli na půjčku úplně zapomenout. Dnes je situace jiná, a tak i ti, kdo nějaký ten vroubek v registru mají, mohou volit z nabídky nebankovních hypoték bez registru, které se svými podmínkami jejich bankovním protějškům směle vyrovnají. Vlastně to jediné, čím se tyto půjčky pro lidi se záznamem v registru liší, je o něco vyšší úroková míra, což je v podstatě daň za vyšší riziko poskytovatele, který vám půjčku schválí.

kalkulačka

Pokud si u výběru hypotéky nevíte rady a bojíte se, že váš prostý rozum na jejich porovnání nestačí, tak si neváhejte k ruce vzít kalkulačku. Hodit se vám bude jak ta klasická, tak i ta speciální hypoteční, jakou najdete na internetu, a která je určena právě pro porovnání hypoték. Jednoduše tak porovnáte všechny důležité faktory, které při výběru té pravé půjčky hrají velkou roli. Řeč je jistě o výši úroků, výši pravidelných splátek, době splatnosti i celkové sumě, kterou za svou půjčku zaplatíte.

peněženka

Vyšší úroková míra u hypoték bez registru se může na první pohled jevit jako nevýhodná. Záleží proto jen na vás, zda můžete čekat až do doby, kdy váš zápis z registru zmizí, a budete si tak moci sjednat klasickou bankovní půjčku, anebo nemáte na vybranou a musíte si sjednat půjčku s vyšším úrokem. Nicméně je dobré myslet i na to, že jakmile záznam z registru zmizí, můžete se méně výhodných podmínek půjčky zbavit tím, že ji budete výhodně refinancovat, třeba v bance. Snadno tak zabijete dvě mouchy jednou ranou – získáte potřebnou půjčku v době, kdy ji musíte mít, a vyšší úroky budete platit pouze po nezbytně krátkou dobu, dokud záznam z vašeho bankovního anebo nebankovního registru nezmizí. A to je řešení, které stojí za to!

You Might Also Like