Peníze jsou energetický tok

Každý z nás si ze školy pamatuje zákon zachování energie. V jednoduchosti tento zákon říká, že energie nemůže ani vzniknout, ani zaniknout, pouze se jedna přeměňuje v druhou. Není asi těžké si představit, jak pád asteroidu (počáteční polohová energie) při dopadu způsobí teplo, tj. vyzáří svoji energii.

Ptáte se, jak souvisí povídání o energii s penězi? To je jednoduché. Peníze jsou jen jiná forma energie. Je to čistý pramen, nebo tok, energie.

Peníze se vám přemění v další peníze. Musíte jen zvolit šikovný proces, jak na to. Těžko to bude fungovat jako s míčkem, že byste upustili svazek vašich bankovek na zem a ony se vám rozmnoží ve větší svazek bankovek. Tak jednoduché to zase není. Pojďme se podívat na pár triků, které můžete ale zkusit.

Spořicí účty

Nebudeme si nalhávat, že dnešní spořicí účty z vás udělají boháče. Nicméně pokud vám leží peníze na spořicím účtu, pořád je zde alespoň malé procento, které může pokrýt inflaci. Lepší je mít něco než nic. Na běžném účtu se úroku u většiny banek nedočkáte.

Investujte do nemovitosti

Dnes asi nejlákavější možnost, jak investovat. Všemu navíc nahrává, že nyní jsou hypoteční úroky opravdu nízké. Pořídíte nemovitost a začnete pronajímat. Nájemce vám splatí část hypotéky, energie a ještě se vám „stará“ o nemovitost. Až budete potřebovat vy nebo vaše děti někde bydlet, jednoduše ukončíte pronájem a nastěhujete se.

Investice do komodit

Nemovitost není jediný hmotný statek, do kterého se dá investovat. Co třeba zlato, stříbro, diamanty? Ale i se starými vzácnými obrazy nebo kvalitní vouse dá dneska investovat. Ovšem oproti nemovitostem zde se jedná o rizikovější způsob podnikání. Ale kdo se bojí, nesmí do lesa.
Vidíte, peníze vám mohou přinést další peníze. A nemusíte kvůli tomu začít hledat druhou práci. Oni vydělávají i ve chvíli, kdy čtete tento článek. A to už se přece vyplatí.

You Might Also Like