Nechvalný požitek z jídla

Potřeba najíst se, je ta nejzákladnější ze všech, které potřebujeme k tomu, abychom přežili. Někteří však považují jídlo jako způsob požitku, ve kterém si nemírně libují. Dopřát si občas něco chutného a výjimečného samozřejmě trestné není, ale přejídat se z nutnosti nepromarnit ani jednu chvíli bez toho, abyste všechno ochutnali, je už hřích zvaný obžerství.
prostřeno na tácu

Přejídání a zdravotní rizika

Těžko určit, proč mají lidi potřebu dopřávat si nadměrné množství jídla, když jim stačí pouze určité množství. Říká se tomu přejídání, kdy přijmeme daleko větší objem potravin do našeho těla, které jich pochopitelně nestíhá správně zpracovat a z toho důvodu, nám způsobují zdravotní rizika.
Díky hodování, které je nadbytečné, se můžete dopracovat k tomu, že:
–       vaše tělesná hmotnost se značně zvýší
–       místo výživy a hodnotných minerálů, do sebe dostanete škodliviny v podobě tuků
–       zvýší se váš cholesterol, co není vůbec dobré podceňovat
–       oslabí se vaše funkce srdce, které může selhat i na přítomnost už zmiňovaných tukových zásob
–       můžete uškodit i funkci ostatních orgánů, které vám v těle pracují jako jeden tým
–       dopracujete se k zvýšené tvorbě zubního kazu, díky vysokému příjmu potravin, který vám v ústní dutině vytvoří řadu bakterií
–       sníží se vaše tělesná aktivita, budete často vyčerpaní i z obyčejné chůze
–       nastoupí u vás vyčerpání a únava z každé činnosti, do které se pustíte, případně se vám zhorší i samotný spánek
tlouštík u lékaře

Nemějte potřebu jíst celý den

Uvědomte si, že škodíte především vašemu zdraví, když to přeháníte s množstvím jídla, kterého sníte více, než je nevyhnutelné. Vše se odehrává pouze ve vaší mysli, díky které máte různé chutě a nemůžete tak odolat možnosti sáhnout po nějaké pochutině nebo jídlu i v případě, že jste sytí.
Místo nechvalného přejídání si dopřejte vyšší příjem tekutin, které jsou rovněž jako jídlo důležité pro správnou funkci našeho těla a organismu. Zaměřte se však na neochucené nápoje, jakými jsou voda, čaj a případně káva. Sladké nápoje vaše tělo nepotřebuje a zpravidla vám přinesou pocit žízně, díky nadměrnému cukru, který obsahují.
Pamatujte, že to jde – omezit se v tom, co našemu zdraví pouze prospěje a nepřivede ho do stavu, kdy budete muset napravovat škody, které jste si způsobili jídlem návštěvou u doktora.

You Might Also Like