Bolí vás záda? Zpevněte si břicho

Mnoho lidí bolí v dnešní době záda. Dalo by se říci, že bolest zad se může chápat jako jedna z civilizačních chorob. Od bolavých zad si můžete pomoci několika způsoby. Vždy ale záleží na tom, proč bolest vzniká.
bolest v zádech

a)      Můžete si dojít na masáž– hodí se v případě, pokud máte zaměstnání, ve kterém jste omezeni jednostranným pohybem. To samé platí, pokud sportujete a někdy to s tím zdravým pohybem přeženete.
b)      Můžete bolest odstranit nějakým malým růžovým práškem– nejrychlejší řešení, které je ale pouze dočasné. Až prášek přestane působit, bude vaše tělo chtít další.
Bolest zad může vzniknout i v důsledku povadlých svalů na břiše. Zní to možná nelogicky, ale fyzioterapeuti přišli na to, že tu souvislost je. A to docela značná.
§  Jestliže zpevníte tuto partii těla, s velkou pravděpodobností ulevíte i svým zádům.
§  Poděkují vám i klouby a celý pohybový aparát.
pozice prkno

Pár cviků pro lepší pocit

Nejúčinnější jsou tři druhy cviků, které zvládne naprosto každý, kdo se může hýbat. Většinou jsou to cviky známé z hodin tělocviku na základní škole.
1.      Zanožování a přednožování– provádí se vkleče, kdy se střídavě zanožuje pravá a levá noha a také se střídavě předpažuje levá a pravá ruka. Po čase si můžete cvik udělat náročnějším tím, že obojí zkombinujete.
2.      Pozice prkna– tělo je natažené a opírá se jen o špičky nohou a předloktí. Vydržte několik sekund a soustřeďte se na pravidelnost dýchání.
3.      Rotování lokte ke koleni vleže– pojmenování cviku asi působí trochu nesrozumitelně a možná si říkáte, že tohle zvládne spíše hadí žena. Je to trochu náročnější cvik, ale dá se zvládnout. Lehněte si na záda a zvedněte obě nohy kolmo k zemi. Střídavě se jedna a druhá sklápí těsně na zem. Ke kolenu, které je právě pokrčené, pošlete loket. Obě ruce jsou samozřejmě spojené prsty za hlavou.
Stačí několik minut denně a vaše tělo bude mnohem spokojenější. 

You Might Also Like