Na příchod potomka se dobře připravte

Když do rodiny přibude první potomek, všichni se z toho mohou zbláznit. Maminka se ze dne na den ocitne v úplně jiném světě, otec začne pociťovat tíhu zodpovědnosti za svou rodinu a prarodiče by se do bytu s novorozencem nejraději nastěhovali, aby tomu něžnému tvorečkovi mohli být stále na blízku. Taková láska milující rodiny je pro miminko zásadním vkladem do budoucího života. Nicméně je nezbytné postarat se také o jeho další životní potřeby.
zábava s miminkem
Ač takové novorozené miminko většinu dne prospí a s výjimkou stravy a vylučování nedělá vlastně celkem nic, je s ním kupodivu mnoho práce. Je potřeba se o něj postarat v každé situaci a zajistit všechny jeho fyziologické potřeby, které jsou vzhledem k jeho stavu a velikosti přece jen svým způsobem specifické.
Nejlepším krmením je mateřské mléko, ovšem vypomoci si můžete také s pomocí speciálních lahví a umělé stravy. Na vylučování potřebujete pořádnou hromadu dětských plen. A oblékání je také speciální kapitolou. Neobejdete se bez celé řady drobných dětských oblečků, ze kterých ten mrňous během několika málo měsíců vyroste, a vy tak budete brzy shánět další.
spící holčička
Nicméně kdo by si myslel, že ušetří tím, že si pořídí jen dvě anebo tři dětské body, protože takové malé miminko přece pořád jen spí a nic neušpiní, tak ten by se hluboce mýlil.
Minimálně pět kousků od každého druhu oblečení byste měli mít k dispozici. Ono se to třeba nezdá, ale malé miminko mnoho oblečení pozvrací, a také mu čas od času třeba proteče plena. Mnoho oblečků rovněž zabryndáte při krmení. Neváhejte se proto pořádně vybavit pro všechny situace, abyste posléze nebyli překvapeni a nemuseli řešit nepříjemnou situaci, že už nemáte čisté svršky kde brát.
V ideálním případě byste měli mít doma nachystáno nejméně pět kusů body krátký rukáv či body dlouhý rukáv podle ročního období, stejný počet dupaček, také několik kabátků, čepiček, a případně i oblečení do chladnějšího počasí. A v zimě rozhodně nezapomeňte také na nezbytný fusak.

You Might Also Like