Jste bez práce? Zkuste pracovat online!

Každý, kdo si někdy déle hledal zaměstnání, dobře ví, jak je taková činnost stresující. Člověk si připadá neužitečný, podstupuje náročné pohovory, absolvuje nepříjemné návštěvy úřadu práce a hodiny tráví procházením nejrůznějších nabídek.

Přestože nezaměstnanost je v současné době poměrně nízká, ne vždy je snadné si najít práci. Záleží na našem oboru a specializaci, praxi, ale i časových možnostech nebo dopravním spojení. Hledáte si práci již opravdu dlouho a začínáte být zoufalí? Nebo byste potřebovali jen nějaký přivýdělek, ať už ke stávajícímu zaměstnání nebo k mateřské?

V dnešní době počítačů a internetu existuje i více možností práce přímo z domova. Výhodou je, že člověk ušetří náklady za dojíždění a tyto činnosti bývají často flexibilní, takže je děláme kdykoliv v průběhu dne, kdy máme zrovna čas.


Jaké jsou možnosti práce online?

PŘEKLÁDÁNÍ A KOREKTURY
Ovládáte dobře nějaký cizí jazyk? Nabídku na překlady různých materiálů nebo na provedení korektur naleznete téměř vždy. Někdy je dokonce výhodou, když jazyk, který ovládáte, nepatří mezi nejrozšířenější.

BAVÍ VÁS RUČNÍ PRÁCE? PRODÁVEJTE SVÉ VÝROBKY!
Věnujete se šití, háčkování, výrobě bižuterie nebo nějaké výtvarné technice a vytvořená díla vaši blízcí obdivují? Zkuste je nabídnout k prodeji na internetu. Většinou získáte jen přivýdělek, ale pokud jste šikovní, může se vám dařit.

TELEFONISTA, ASISTENT, ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK
Některé firmy již nabízí možnost práce online pro některé pozice. Jedná se především o telefonní operátory a asistenty, kteří komunikují se zákazníky nebo naopak shánějí nové klienty, případně o administrativní podporu.

REDAKTOR, COPYWRITER
Rádi si píšete do šuplíku? Pokud psát umíte a baví vás to, mohli byste nabídnout psaní různých textů na zakázku nebo se stát dokonce redaktorem některého internetového portálu.

TVORBA WWW STRÁNEK, WEBDESIGN, GRAFIKA
Pokud jste opravdu zběhlí v používání počítače a poradí si i s tvorbou stránek, programováním a grafickou úpravou, jistě snadno najdete uplatnění. V tomto oboru je poptávka obrovská a práci lze často vykonávat online.

You Might Also Like