Hledání práce na internetu

Co dělat, když jste nezaměstnaný a hledáte svou vysněnou práci? Můžete čekat až pro Vás nějakou práci najdou na úřadu práce, ale ruku na srdce skoro vždy to bude práce, která není Vaše vysněná.
 zatloukání hřebíku
Samozřejmě, že jsou i jiné možnosti hledání práce.
Základním pravidlem je být aktivní a neustále zkoušet kontaktovat firmy (pozice kde chci pracovat). Nenechat všechnu aktivitu na ostatních a sám vyhledávat pracovní nabídky podle svých kritérií.
 
Můžete sice pročítat tištěné verze recenzujících časopisů, které nabízejí volné pozice, ale lepší podle mě je hledat na internetu.
 
Firmy často na internetu nabízejí volné pozice a hledají nové zaměstnance.
 
Nemusíte jen hledat na internetových stránkách jednotlivých firem hledejte také na specializovaných webech.
 panáček s helmou
Tyto weby se specializují na nabídku a poptávku práce. Existuje jich celá řada můžeme mezi ně zahrnout například (fajn brigády, Jobs.cz, práce.cz, najisto.cz…)
Na těchto webech lze nalézt širokou nabídku volných míst (brigády nebo plné úvazky a dohody o pracovní činnosti)
Můžete hledat mezi spoustou nabídek, jak se ale mezi nimi vyznat?
 
Často tyto weby obsahují filtrování nabídky prací dle kraje, kde se daná práce nabízí a také dle oborů.
Vyplatí se na těchto webech zaregistrovat a nechat si zasílat nové nabídky práce na email. Celkem často na těchto webech nabízejí práci pracovní agentury.
 
Jestliže jste už našli vybranou pozici splňující všechna kritéria, nebojte se a dejte o sobě vědět pošlete životopis nebo kontaktujte personální oddělení například telefonicky.
 
Základem je mít dobře napsaný strukturovaný životopis, kterým chcete oslovit Vaší vysněnou firmu. První dojem zkrátka dělá divy a přeci nechcete, aby Vás personalisté zavrhli hned jen kvůli nějaké chybě v pravopisu nebo nějaké maličkosti. Důležité také je, aby byl životopis stručný a věcný.
 
Pozor i když kontaktujete několik firem nemusejí Vám vůbec odpovědět důvodů může být více (obsazená pozice, Váš email je brán jako spam, nedostatek času…). Slušností je ale odpovědět Vám, jak se situace vyvíjí a jestli o vás stojí nebo ne.
 
Pokud má firma zájem obvykle Vás kontaktuje (telefonicky, emailem…) a navrhne vám datum příjímacího pohovoru nebo termín nástupu.
V některých případech Vás zařadí do assessment centra, kde prověří některé vaše schopnosti a zjistí způsob myšlení. Dle výsledků Vás poté příjme nebo ne.
 
Nebojte není se čeho bát věřím, že na každého z nás někde čeká vysněná práce.
A s trochou štěstí jí všichni jednou najdeme. Někdo dříve jiný déle.

You Might Also Like