Bez internetu už se téměř neobejdeme

Napadlo vás někdy, co by se stalo, když by došlo na delší dobu k celkovému výpadku elektřiny? Rozhodně by to nebylo nic zábavného. Vždyť existují i modelace podobných situací a většinou pracují s téměř katastrofickými scénáři.

Zkuste popřemýšlet, k čemu všemu potřebujete doma elektřinu. Většinou se postupně dopracujete k poměrně dlouhému seznamu, na kterém se ocitne osvětlení domácnosti, často i ohřev vody nebo dokonce topení, a pak samozřejmě mnohé domácí spotřebiče, například automatická pračka, rychlovarná konvice, mixér, elektrický sporák či trouba, televize, vysoušeč vlasů a v neposlední řadě i osobní počítač s internetem, který je již běžnou součástí snad každé domácnosti.

Je zvláštní, jak moc jsme si zvykli internet používat. Zatímco před dvaceti lety lidé neměli o jeho existenci ani tušení, rozhodně jej nepostrádali a žili spokojený a pohodlný život i bez něj, v dnešní době je potřeba téměř pořád.

Na co bychom mohli bez internetu zapomenout?
·           snadný přístup k informacím všeho druhu (zpravodajství, jízdní řády, otevírací doby, dopravní informace, konání kulturních a jiných akcí)
·           emailová komunikace
·           internetové bankovnictví
·           nákupy přes internet
·           sociální sítě (Facebook, Twitter ad.)

Výčet to samozřejmě není zdaleka konečný. Mnozí rodiče by ani nemohli zkontrolovat, jakou známku dostalo jejich dítko z dějepisu, protože některé školy už používají pouze elektronické žákovské knížky. Spousta z nás by také musela změnit zaměstnání, pokud je jejich práce provázaná s používání počítače a internetu.

Možnosti internetu jsou obrovské a jeho používání výrazně urychlilo komunikaci mezi lidmi, firmami a institucemi a také předávání informací po celém světě. V mnohém nám jeho existence usnadnila život a zvýšila naše pohodlí. Vše se možná ale urychlilo až příliš a někdy není na škodu vydechnout a na chvíli se odpoutat od hektické doby a informačních technologií.

You Might Also Like