Jak se žije internetovým hvězdám?

Protože dnes již skoro každý používá Facebook, YouTube nebo Instagram, je jednoduché na slavnější lidi ze sociálních sítí narazit a vidět jejich tvorbu. Když se nám jejich myšlenky a tvorba zamlouvají, můžeme jim dát odběr. Tyto odběry se postupně načítají a podle jejich počtu se vlivné internetové celebrity selektují na ty slavné a méně slavnější.
mikrofon

Když je YouTuber nebo blogger slavný, tak…

Je zván zpočátku na spoustu akcí, kde především hovoří o tom, co dělá, co natáčí, jakým směrem se jeho tvorba ubírá, jaké věkové kategorie chce svými články a příspěvky ve formě videí oslovit. Takové představení může trvat i delší dobu, jelikož spousta lidí vlastně vůbec netuší, o čem YouTube je. Dále mezi sebou YouTubeři sami tvoří různé spolupráce a navzájem se podporují.

Napsat knihu? Žádný problém!

Neví se, zda je to správně nebo špatně. Každopádně hitem posledních let je vydání své vlastní knihy. Ať už jste politik nebo YouTuber. Tuto vlnu mezi Youtubery spustila s největší pravděpodobností britská bloggerka a Youtuberka Zoella neboli Zoe Sugg. Napsala knihu s názvem Girl online, kde popisuje svou dlouhou cestu k úspěchu, který je opravdu výrazný. Její kanál k dnešnímu dni sleduje zhruba dvanáct milionů odběratelů. To je o dva miliony více, než je obyvatel České republiky! U nás knihu sepsali zatím tři bloggeři, každopádně kvůli češtině, ve které jsou knihy psány, nemůžeme čekat takový ohlas jako u knihy od Zoelly.
 doručená pošta
Pokud se stanete internetovou hvězdou, živí Vás s největší pravděpodobností Váš instagramový profil nebo Youtube. Pro tyto lidi je naprosto nezbytné mít svůj mobil neustále u sebe, stále si kontrolovat počet odběratel a spolehlivě plnit data zveřejňování příspěvků. Jejich život závisí na tom, zda tyto aplikace a sociální sítě fungují. Co by se tedy stalo, kdyby jednoho dne tyto sociální sítě zmizely? Mají známí YouTubeři či bloggeři i zadní vrátka? Je jim jasné, že všichni se YouTubem do konce života živit nemohou?
 

You Might Also Like