První auto je většinou ojeté


Ach sladkých osmnáct let. Doba prvních samostatných dovolených bez rodičů, doba zkoušek z dospělosti a první řízení auta. Mladí dospělí se nejvíc těší na to, až po maturitě nasednou do auta a s partou kamarádů pojedou vstříc zážitkům do světa. Ale potřeba je prvně získat řidičský průkaz. Po jeho získání už jen sehnat auta a tradá. Kde však vzít vhodné vozidlo?
starý volkswagen


Auto rodičů


Nejjednodušší cesta je půjčit si auto rodičů. Ne však každá rodina vlastní více než jedno auto. Tam pak nastává problém a vozidlo získává rychlejší člen rodiny nebo se vytvoří rozvrh a auto je vzájemně půjčováno a užíváno.
auto show


Kup si nové


Pokud je rodina při penězích nebo je už dost našetřeno na spoření dítěte, je tu varianta koupit auto úplně nové. Stačí zajít do obchodu a jedno si vybrat.


Ojeté z bazaru


Lidé, zvláště děti a mladí, se neradi o věci dělí a zároveň většinou nemají dost peněz. Naštěstí je tu tato další možnost. Ojetá auta jsou zcela běžná. Vlastní jej téměř každý řidič. Není to nic hanebného nebo méněcenného. Naopak. Dáváte stroji jeho smysl. Užijete jej až do jeho konce. A na světě se pak nemusí vyrábět tolik nových automobilů. Ojeté auto má jak klady, tak i zápory. Jeho velkým záporem je fakt, že již má hodně najeto a jeho životnost je tedy už trochu spotřebovaná. Většinou je zapotřebí pořízení některých nových součástek k lepšímu chodu motoru a dalších částí stroje. Vzhled karosérie už taky není, co bývala. To se ale dá řešit. Hodíme nový nástřik a auto je jako ze škatulky. Jako o kladech lze hovořit především o ceně. Tato vozidla jsou několikanásobně levnější než nový model stejné značky. Peněženka tedy nezapláče. Každý řidič si své auto jinak opečovává a zdobí. U starších vozů a ojetin se tedy nebojíme experimentů a auta vyzdobíme nálepkami a dalšími zbytečnostmi. A vlastně proč ne. Když se to líbí.

You Might Also Like