Domácí zábava pro chmurné dny

Venku lije jako z konve a vaše ratolesti doma vymýšlejí lumpárny. Tu je váza na zemi, hned zase rozhazují věci z šuplíku. Neví, do čeho by, jak se říká, píchli. Nejen na dětském hřišti a v zábavním parku se dá užít velká rodinná zábava. Na takovou jednoduchou obyčejnou hru stačí jen dva lidi. A s dětmi je to ještě větší sranda. Chce to jen typ hry přizpůsobit věku a prostředí a je vystaráno.

Hrát si můžete v každé místnosti. Použít lze prakticky cokoliv co je volně po ruce. Tak se pojďme společně podívat a vymyslet, co lze vytvořit s tužkou a papírem a pár starými dekami. Připravit, pozor, teď!


Deskové hry

Snad každá rodina má doma aspoň jednu deskovou hru. Buď poděděnou, nebo zcela novou. Mezi nejznámější patří šachy, dáma, Osadníci či Monopoly. Dnes jsou na trhu hry i pro ty nejmenší z nás. Většinou od 3 let. Pokud žádnou hru nevlastníte, zaběhněte do nejbližšího hračkářství a nějakou pořiďte. Mnohokrát ji využijete.


Hra se slovy

Pamatujete na hru Tajná pošta? Je velice oblíbená u předškoláků a na školních výletech. Nepohrdnou jí však ani dospělí na bujarém večírku. Hra se hraje v kroužku. Jeden člověk si vymyslí jednoduchou větu a pošeptá ji vpravo od sebe sedícímu do ucha. Ten ji předá dál.

Smysl hry je dojít k poslednímu sedícímu v kruhu vedle prvotního a při tom nezkomolit smysl věty. U šeptání často hráč slyší jiné slovo, než bylo původní. Věta na začátku a konci kola může být tedy úplně jiná. Určitě se nasmějete a budete koukat, co dokáže lidský mozek vyplodit.

Další skvělá hra pro chmurné dny je slovní fotbal. Jeden hráč vysloví, vykopne, jedno slovo. Následující hráč pak vymýšlí slovo na poslední slabiku. Tedy např. kytka-kalhoty-tyčka atd. Jak velkou máte slovní zásobu? Pokud na nic nepřijdete vypadáváte ze hry.


Papír a tužka

Nelze nezmínit tak primitivní hru jako je oběšenec. Pravidla hry jsou jednoduchá. Na kus papíru načrtnete tolik pomlček, kolik písmen má vaše myšlené slovo např. vzducholoď, tedy devět čárek. Druhý člověk ve hře pak postupně hádá písmena a vy je buď doplňujete na dané místo anebo postupně kreslíte kopeček s popravištěm a oběšencem. Vyhrává ten kdo první zvládne svou roli. Hadač nebo kat.


Bunkr pod stolem

Chopte se starých dek, ručníků, spacích pytlů a doneste tolik polštářů, kolik unesete. Společnými silami pak vytvořte na jednom místě bunkr. Deky přehoďte přes stůl a peřinami, ručníky a ostatními lůžkovinami vystelte uvnitř zem. Uvařte horké kakao a s dětmi zalezte do úkrytu. Můžete jim pak číst pohádky či vyprávět o vašem dětství. Můžete uspořádat i bojovou hru a úkryt mít jako nedobytnou pevnost. Ratolesti budou nadšené.

Jistě vás napadnou i další možnosti využití domácího prostředí. V kuchyni lze uspořádat kulinářskou soutěž, v koupelně vodní hrátky na piráty a královské vojsko, v chodbě závody po kolenou. Stačí zapojit fantazii a zábava je na světě.

You Might Also Like