Začíná to v dětství

Vzpomínáte, jak jste se jako malí uměli sami zabavit? Nepotřebovali jste k tomu nikoho nebo jste museli mít u sebe stále rodiče, sourozence nebo nějaké kamarády? Možná k tomu, abyste se nenudili, přispívá už Vaše výchova.


Množství hraček nehraje žádnou roli

Opravdu nezáleží na tom, kolik hraček jste měli jako děti k dispozici. Oproti Vašim dnešním ratolestem jste jich možná neměli ani polovinu. Spíše jen několik a přesto jste si vyhráli do sytosti.
Jak docílit toho, aby Vaše děti nebyly hned znuděné, ale dokázaly si hezky dlouho hrát, aniž by se Vás neustále ptaly, kdy už si půjdete hrát s nimi?
Myslíme, že už máte dost velkou nápovědu.


Méně znamená mnohdy více

Je to opravdu tak, jak jsme Vám napověděli. Zábava bude leckdy pro Vaše děti opravdu větší, pokud je nebudete zahrnovat stále dalšími a dalšími hračkami.
Co se děje, když má Vaše dítě příliš mnoho hraček?
·         je nepřímo přinuceno hračky stále střídat
·         jeho pozornost je rozptýlena – neví, které hračce věnovat větší pozornost
·         každá z hraček ho baví jen chvíli
·         začne zlobit, protože neví, co jiného si ještě najít – podvědomě hledá další hračku
 
Jak vidíte, velké množství hraček není žádným řešením pro to, aby se Vaše dítě dokázalo zabavit, aby ho hra doopravdy bavila. Zábavou není hračky střídat, ale dokázat se zabavit s jednou. Sami víte, jaké je to fajn, když můžete činnost, kterou považujete za svoji zábavu, vykonávat bez přerušení, když se do ní takzvaně „zaberete“ a nevnímáte nic okolo. Naopak Vás pěkně naštve, když Vás někdo vyruší.


Učte svoje děti umět si najít zábavu

Víme, že to není tak jednoduché. Děti vidí u svých kamarádů další nové věci, které je přitahují a přiznejme si, také my rodiče máme často tendenci se předhánět – aby bylo vidět, že na to máme a že si můžeme dovolit to samé pořídit i svému dítěti. Nenechte se však ovlivnit, nechcete mít přece doma znuděného malého človíčka.

You Might Also Like