Domluvte se na Vánoce

Při pohledu do kalendáře si uvědomíme, že už to nebude tak dlouho trvat a opět si naše děti budou psát lístečky za okno, aby je vyslechl Ježíšek s jejich přáními. Větší děti si je píší sami a menším je píšeme my. Nenechte si diktovat všechno, co Vaše děti napadne nebo co viděly u svých kamarádů ve školce nebo ve škole. Usměrnit dětskou dušičku nebývá snadné, ale stojí to za to.

Domluvte se také s prarodiči a příbuznými, aby se dětem nenashromáždilo nadbytek hraček, aby zábava o Vánočních svátcích nebyla spíše utrpením.


Co si dát letos za úkol:

1.      SNAŽME SE, ABY NA VÁNOCE BYLA ZÁBAVA
Umíme-li jít za zábavou se svými dětmi i o všedních dnech, neměli bychom se o ni ochuzovat ani o Vánocích. Nemusíme mít všechno dokonale uklizené a pod kontrolou. Můžeme přimhouřit oči a také se nemusíme honit sami. Stačí, že musíme tajně kupovat dárky. Co kdybychom z těch každoročních nepříjemných povinností udělali sobě i dětem zábavu?
 
      2.   ZAPOJME DĚTI DO VŠECH ČINNOSTÍ
Máte hrůzu z toho, že všechno letos nestihnete? Tak nestihnete a co se stane? Dárky určitě budou a do všeho ostatního můžete zapojit i svoje ratolesti. Věřte, že když s nimi budete uklízet, péct a nakupovat, uděláte pro ně mnohem více, než kdyby všechno bylo stoprocentní. Zapojte je do všech činností, samozřejmě dle jejich věku. Zkuste mít trochu trpělivosti, i když Vás čas tlačí.
 
      3.   HRAJME SI SE SVÝMI DĚTMI
Pod stromečkem nastává ta pravá zábava! Z rozbalování dárků učiňte svým dětem tu nejkrásnější hru, na kterou nikdy nezapomenou. Způsob obdarovávání a přijímání dárků si odnesou až do dospělosti. Ukažte jim, jak si mají s hračkami hrát a že si jich mají vážit.
 
       4.  MÉNĚ HRAČEK, ALE VĚTŠÍ ZÁBAVA
Dejte si závazek, že letos nebude halda hraček, které budete druhý den nutit unuděné děti uklízet. Dejte si naopak za úkol, že bude spousta smíchu a zábavy.

You Might Also Like