Češi si stále více pořizují nemovitosti na pláži


Písek, slunce a moře. Pokud patříte mezi jedince, kteří tyto věci milují a nechtějí si je užívat pouze jeden nebo dva týdny v roce, tak zbystřete. V posledních letech se totiž koupě nemovitostí na břehu moře stala velice oblíbenou i pro naše obyvatele. Které země jsou nejpopulárnější a proč?

 

Účely pro koupi jsou zpravidla dva. Pro soukromé využívání, nebo pronajímání. U prvního z případů si zaručeně vyberete zemi, která není od vašeho bydliště a práce tak daleko. Naopak u druhého případu se můžete rozhodnout například i pro Bali, kde jsou ceny také velmi výhodné.

 modré rámy


Česká klasika


To, že během sezóny potkáte v Chorvatsku víc Čechů než místních není nic nového. Jedná se o extrémně oblíbenou destinaci, a to už hodně dlouho. Nyní se ovšem často rozhodujeme nejen pro dovolenou, ale také pro koupi bytu či domu v této oblasti. Důvodem pro stěhování je nejen krásné prostředí a počasí, ale také nemovitosti levnější než u nás. K moři to nebudete mít daleko a můžete tam snadno dojet autem. Kromě toho je v Chorvatsku skutečně velká česká základna, takže se i jednoduše domluvíte.

 


V Praze garáž, v Bulharsku byt


Bulharsko je stejně jako Chorvatsko velmi oblíbené, a to zejména díky pobřeží Černého moře. Myslete na to, že vždy máte na výběr. Za stejnou cenu si můžete pořídit obyčejnou garáž v našem hlavním městě, anebo krásný malý apartmán v Bulharsku. Záleží jen na vás, do čeho raději investujete své peníze. Většina lidí se bude určitě raději kochat nádherným výhledem, než aby měli možnost zaparkovat auto.

 výhled na moře

Stejně oblíbená je také Itálie, Španělsko nebo Kréta. Řecko se oblibě těšilo, ale kvůli migrační krizi zájem výrazně opadl, čemuž se nemůžeme divit. Ve chvíli, kdy se rozhodnete a najdete naprosto ideální místo, čeká vás pravděpodobně vyřízení hypotéky. A potom to nejkrásnější a nejtěžší zároveň, což je samotné stěhování. Nemusíte v tom být sami. Výběrem správné služby si můžete usnadnit mezinárodní přesun a ušetřit si hodně starostí.

You Might Also Like