Vydejte se s námi ke španělskému pobřeží

Dovolená u moře? Tak jedině ve Španělsku. Možná to bude znít troufale, ale řada lidí z vlastní zkušenosti upřednostní právě tuto zemi před těmi ostatními evropskými destinacemi. Je to způsobeno několika zajímavými okolnostmi, které možná někoho z vás mile překvapí.
vlajka na stožáru
Mentalita a pohostinnost – je známo, že jižní národy jsou poněkud vášnivější ve svém projevu a více extrovertní, než např. seveřané. To je zčásti dáno i zdejším klimatem, nicméně právě Španělé jsou typičtí svou pohostinností. A v oblastech, které nejsou známou turistickou přelidněnou zónou, jim každý cizokrajný návštěvník připadá jako cosi exotického. Nezřídka se stává, že se tu lidé spřátelí a pořádají se pak večerní párty, anebo společná posezení v apartmánu na terase či u bazénu.
el mar menor
Destinace – vyhlášenou španělskou lokalitou jsou Kanárské ostrovy. Máte tu na výběr ze sedmi ostrůvků, jež nevynikají svou velikostí, ale nachází se v neobyčejně příjemném klimatu, které tu panuje po celý rok. Dalším oblíbeným místem jsou Baleáry s hlavním městem Palma de Mallorca. Ty se nachází ve Středozemním moři a klima je již v těchto místech naprosto odlišné, přesto poměrně příjemné. A do třetice nejoblíbenějších míst je okolí Barcelony s vyhlášenou atraktivní lokalitou Lloret de Mar.
člun la nina
Zapadlé vesničky – vnitrozemí Kanárských ostrovů a přímořská oblast na sever od hlavního města Katalánska jsou posety malými vesničkami. V některých z nich se zastavil čas a mnohé jsou připraveny přivítat tisíce turistů na širokých přehledných plážích. My bychom vám rádi doporučili tu, která patří k těm nejklidnějším a zároveň nejmalebnějším. Jmenuje se Canet de Mar. Je dobře dostupná podél pobřeží po silnici, nebo osobním vláčkem z Barcelony. Ubytovat se můžete v některém z hotelů či penzionů, anebo v překrásném kempu Globo Rojo s rostoucími palmami a příjemným bazénem. A pokud zvolíte za termín pobytu konec června nebo začátek září, budete tu na pláži téměř osamělí.

You Might Also Like