Víte, kdy je ten pravý čas, pustit se do hubnutí?

Máte tušení, že to s vaší váhou není úplně v pořádku? Trápí vás, že nedopnete kalhoty, a vůbec musíte poměrně často měnit šatník? Chtěli byste mít postavu jako ze žurnálu? Tak s chutí do toho! Začít bývá nejtěžší ze všeho, nicméně čím dříve se do toho pustíte, tím lépe!
Nejprve byste ovšem měli zjistit, jak to s vámi ve skutečnosti je, a zda potřeba hubnout je skutečná, zda máte opravdu nadváhu, a nikoli jen přehnané nároky na své tělo. Skvělou a jasnou odpověď na otázku, zda je vaše tělesná hmotnost tak akorát, anebo zda by potřebovala upravit, vám poskytne body mass index.
cukr, váha, kuchyňské vybavení

Index tělesné hmotnosti neboli BMI

BMI je skvělý způsob, jak zjistit, jak si vaše tělesná hmotnost stojí v porovnání s vaší výškou. Díky porovnání tohoto indexu je možné snadno porovnávat váhu různě velkých, i různě starých lidí. Výsledkem je číslo, které vám spolehlivě odpoví na otázku, zda je vaše tělesná hmotnost ideální, anebo zda naopak trpíte podváhou, nadváhou, či dokonce obezitou.
balón, cvičení, hubnutí

Jak se zbavit nadváhy?

Bohužel, většina Čechů řeší především problém s nadbytečnými kilogramy. Jen málokomu dělá potíže se dosyta najíst, většina lidí má problém s tím lákavým pokrmům odolat.
Není proto divu, že je pro tolik lidí nepřekonatelným problémem se nadváhy zbavit. Většina diet je postavena na odpírání jídla, případně určitých typů jídel. Ovšem ani to není správný přístup – nejenže je těžké takovou dietu vydržet, ale ještě těžší je udržet si novou váhu.
Při nepromyšleném hubnutí hrozí nejen vítaná ztráta tukových polštářů, ale především úbytek svalové hmoty. A jakmile přijdete o svaly, přijdete i o schopnost spalovat nabytou energii. Takže jakmile se po ukončení diety vrátíte k původním stravovacím návykům, tělo nebude schopné příjem energie zvládnout a začne ji ukládat do tuku. Takže po pár měsících budete opět na začátku. Existuje jen jeden způsob, jak takové potíže vyřešit – proteinová dieta.

You Might Also Like