To by byl kšeftíček!

To by byl, panečku, život! Bez většího vynaložení námahy někde lacino nakupovat a jinde totéž draho prodávat a žít si z rozdílu těchto cen dost možná přímo jako král. To by byla nádhera, žít si na úrovni a moci si užívat života i výsluní, na kterém bychom se mohli vyhřívat v paprscích slávy.
A jakkoliv nežijeme v Americe a nejsme ve většině případů ani burziáni, ani nějací jiní spekulanti, kterým stačí mít přehled a kapitál a život je pro ně růžovou zahradou, můžeme si na tyto ‚hrát‘ i u nás. Protože i našinci se mohou – pokud chtějí – vrhnout na forex trading. Tedy ‚trajdat‘, což je způsob výdělku, možnost zhodnocení volného kapitálu nebo gamblerství, to jak se to prý vezme.

tisk

Záleží tu prý na tom, jak člověk dokáže odhadnout budoucí vývoj na sledovaném trhu a vydělat na tom. Přičemž prý může být i nadpoloviční většina odhadů chybná a přesto je ještě dotyčný člověk v plusu.
Na burze se prostě hledají ti, kdo nakupují, s těmi, kdo prodávají. Komodity, akcie, akciové indexy, dluhopisy, měnové páry, kryptoměny a kdo ví, co všechno ještě. A mezi nimi jsou i malí spekulanti, kteří trhům poskytují potřebnou likviditu, kteří něco kupují, i když to nechtějí, s nadějí, že to později prodají se ziskem.
Ti, kdo levněji koupí a pak dráže prodají, na tom logicky vydělají, někdy víc, jindy míň, to podle výkyvů cen. Ti zkušenější pak také spekulují na udržení ceny v určitém pásmu, vydělávají na takzvaných swapových bodech.

graf

Někdo vydělává víc, někdo míň, to podle toho, jaké podstupuje riziko a jaký zvolí styl obchodování. Začátečníci http://www.jsjilek.cz/jazykove-kurzy/anglictina-brno/zacatecnici/ by se prý měli spokojit raději se ziskem maximálně několika desítek procent, zkušení obchodníci si kladou za cíl stoprocentní roční zhodnocení.
Jistě, je to jistý risk, jenže kdo vám dnes nabídne naději na alespoň nějaké ty desítky procent zhodnocení, že? Stěží někde takovou možnost najdete.
A proto se klidně vrhněte do podobných spekulací. Snad budete slavit větší úspěch než já. Kterému už za ta léta ve státním sektoru nesčíslněkrát zvyšovali plat, a byť jsem na tom měl vždy vydělat, opak byl tak jaksi pravdou.
Možná proto, že coby netrader něco ne až tak dobře chápu.

You Might Also Like