Vodákům zdar

Vodáctví má v Čechách opravdu dlouholetou tradici a není divu, že je to tedy i jeden z nejčastějších typů dovolených u nás. Je to ale i vhodná vsuvka do uspěchaného života studentů, neboť není až tak časově a finančně náročná. Postačí vám jen pár jídla do zásob a můžete jet. CO všechno budete potřebovat? Opravdu si vystačíte se spacákem, ovšem volte takový, který vás v noci zvládne opravdu zahřát, protože noci jsou i v létě poměrně chladné. Další důležitou položkou je rozhodně karimatka, protože budete nocovat pravděpodobně na zemi ve stanu, ačkoliv ve vodáckých kempech jsou často k pronajmutí i dřevěné chaty. Co se týká toho stanu, tak se nemusíte bát, protože v dnešní době jsou opravdu jednoduše k sehnání a to za solidní cenu.

nafukovací člun

Kromě těch základních věcí, které si s sebou musíte vzít. Určitě zvažte výběr prostředku, kterým se budete po vodě plavit. Jednou z možností je určitě i nafukovací člun, ačkoliv mnohem více oblíbené jsou kánoe. Záleží samozřejmě na počtu vaší posádky. Pokud jste se rozhodli vyrazit ve větším počtu lidí, pak můžete zauvažovat i o raftu, na který se vejdete i všichni najednou. O svá zavazadla nemusíte mít strach, neboť se vám pohotově vejdou na palubu do plastových barelů, které jsou součástí nabídky od nejrůznějších půjčoven přes vodácké vybavení.

člun

Také dostanete záchranné vesty, které se mohou zdát jako banalita, ale mnohdy vám mohou zachránit život, takže jejich nošení rozhodně nepodceňujte.
Zbývá tedy už vybrat jen nějaký dobrý termín, během kterého nebudou řeky až tak zaplněny a vy můžete se svou partou přátel vyrazit vstříc novým dobrodružstvím a věřte, že těm z vody, kdy jste obklopení dobrou společností, chutným jídlem, studeným pivem a dokonalou atmosférou, se jen máloco vyrovná. Vytvoříte si vzpomínky, které budou trvat po celý zbytek vašeho života. A ještě něco, určitě si s sebou vezměte kytaru, protože při večerních táborácích se bude dokonale hodit, aby podtrhla celkovou atmosféru letních dnů.

You Might Also Like