Všechno je jako zlý sen

Již poměrně dost dlouhou řadu let je konopí vyobrazováno v tom nejhorším světle. Že má léčebné účinky a dokáže si poradit s mnohými neduhy, to spíš bylo označováno jako pohádka, kterou si lidé vytvořili. Jak je ale potom možné, že po jejím užívání se nemocným skutečně uleví od bolesti a mnohdy jsou schopni se zapojit do běžného života. Proč by se nedalo pouvažovat o tom, že kdyby tohle byla realita, tak bychom nepotřebovali tolik chemických léků, které mají vedlejší účinky, stojí hromady peněz a ve finále stejně nepomohou. Stačilo by tento druh byliny zlegalizovat a přestat jí brát jako strašáka. Ona rozhodně nestojí za příčinou strašidelných historek a ani není jen pouhou pohádkou, na kterou se kde kdo může vymluvit. Naštěstí již existují země, které přišly k rozumu a povolují tuto rostlinu běžně k užívání.

semínka

Proč se jí tolik bojíme?

Za desítky let o ní vznikly hotové báje. Semena marihuany nemají v sobě jen léčebnou moc, ale zároveň dokážou vyvolat mezi lidmi paniku. Co kdyby je náhodou někdo u nich objevil. O problémy s policií nikdo nestojí. To je sice pravda, ale než začneme takto přemýšlet, tak je třeba si zjistit všechno dostupné a povolené hranice u nás v České republice. Poté se snadno zjistí, že vlastnit semena není žádný trestní čin.

konopí

Lidé z ní mají respekt, jelikož je to něco, co údajně při užívání uvádí lidi do rauše. Poté nevědí, co dělají, stávají se závislými na kouření nebo jiné konzumaci konopí a podobně. Mnoho z toho je pouhých mýtů, ale bohužel nové poznatky může přinést až nová generace, která na to bude nahlížet úplně jinak. Naštěstí se v dnešní době mění názory i odborníků, kdy výzkumy potvrzují výrazný léčebný potenciál kanabinoidů a dalších obsahových látek. Kdo ví, třeba tato pohádka se již brzy stane realitou a její minulost propadne v zapomnění. Lidé se jí přestanou bát a úřady konečně povolí nebo stanoví rozumné její užívání. Špatný by nebyl dokonce i příspěvek od pojišťoven, pokud se bude jednat o skutečně nemocného jedince.

You Might Also Like