Kdo šetří, má za tři

Všichni znáte jistě známé české přísloví, že kdo šetří, má za tři. Ale čeho? Koruny? Tak to by mu v dnešním světě neustále zvedajících se cen, inflací a úroků nestačilo.

Nezáleží ale jaké měny, kusů něčeho v našem přísloví. Důležité je slovo šetřit. Myslet na strýčka příhodu s tetičkou náhodou. Každý z nás zažil situaci, kdy je daleko do výplaty a pračka se zrovna rozhodla vypovědět službu. Co hůře, nastalo to ve chvíli, kdy nutně potřebujete vyprat na dovolenou. Pak se úspory vždy hodí. Ale kde je vzít? Většina lidí tvrdí, že stěží vyjdou od výplaty k výplatě, tak jak by mohli ještě ušetřit. Pojďme se společně podívat na některé možnosti:

1.       Neplaťte zbytečně bankám
Ano, pořád existují banky, kde platíte za výběr z bankomatu, za převod peněz mezi účty. To nemluvíme o SEPO a zahraničních platbách. Ale to už je minulostí, na bankovním trhu jsou instituce, kde těmto poplatkům odzvonilo. Projděte si nabídky a neváhejte stávající banku opustit.

2.       Šetrnější spotřebiče
Každý z nás má standardně vybavenou domácnost – lednice, trouba, mrazák. Někteří z nás mají určitě ještě myčku, mikrovlnou troubu. Spotřebiče spotřebovávají elektřinu a ta taky dnes není nejlevnější. Naštěstí výrobci se nám snaží pomoci a přichází na trh s výrobky tříd A a výše, které mají výraznou úsporu v objemu spotřebované energie. Neváhejte se poptat v nejbližší specializované pobočce.

3.       Využívejte možností Internetu
Potřebujete sjednat pojištění na dovolenou, domácnost nebo odpovědnosti? Šetřete svůj čas, nechoďte po pobočkách. Na Internetu naleznete chytré online kalkulačky, které vám srovnají nabídky vícero pojišťoven. Samotnou pojišťovnu oslovte online. Dokonce ony samotné nabízejí slevy, pokud pojištění sjednáváte online a ne na pobočce. Tak proč zbytečně odlehčovat našim peněženkám.
 
Triků, kde se dá nějaká ta korunka ušetřit, je celá řada. I vy si budete moci odložit na nenadálé situace. A pokud vám zbude, exotická dovolená uleví vaší mysli i tělu.

You Might Also Like