Mikulov a okolí není plné jen vinic


Letošní cíl naší dovolené byl Mikulov. Slyšeli jsme o něm samou chválu a bezpočet možností, kam všude se dá jít na výlety. Samozřejmě kde se nejlépe vaří a kde zase mají skutečně výborné víno. Ačkoliv to nalezneme snad po celé této destinaci. Cestou nás skutečně ohromily obrovské vinice, které se pyšnily bohatou úrodou hroznů. Tolik pohromadě hroznového vína člověk vidí jen v regálu obchodů. Jenomže to zase bude úplně jiná kvalita. Chybělo nám pár kilometrů do cíle, přesto nás cestou zaujal historický útvar. Naštěstí nemusíme shánět ubytování a mezi hotely Mikulov jsme si vybrali ten, který podle nás poskytl nejvíce zajímavých dispozic a široké využití i v případě špatného počasí, ačkoliv to vypadalo, že hrozit nebude.

hotel

Zřícenina Děvičky

Děvičky neboli Dívčí hrady jsou od Mikulova vzdáleny jen 9 kilometrů. To není tak daleko od našeho ubytování, ale zase když již jsme jen kousek od nich, tak proč se nepodívat na tento skvost nyní, alespoň pak budeme mít více času v samotném Mikulově. No nápad to sice nebyl špatný, ale výstup nahoru dal pěkně zabrat. Zase na druhou stranu jsme po náročném výstupu nahoru uznali, že to mělo smysl. Ten výhled se totiž nedá ani popsat a člověk rázem zapomene i na ten kopec.

mikulov

Kdysi dávno tu stával hrad

Hrad byl postaven ve 13. století a jeho úkol byl celkem náročný. Právě on měl totiž chránit jednu z obchodních cest, která vedla z Mikulova do Brna a Olomouce. Jenomže byl zničen a zůstaly jen obvodové zdi, jen zčásti sklepení a pětiboká obranná věž se střílnami. Zajímavé jsou u hradu i tři balvany a samozřejmě jak jinak, váže se k nim pověst. Jsou to zkamenělé tři dcery hradního pána. Matce byly na obtíž a tak je proklela. A nebyly by povídačky, kdyby se krajem nepovídalo, že je zde slyšet tiché vzdychání mladých šlechtičen. Tak my jsme zrovna měli velké štěstí, žádný nářek, ale skvělá vyhlídka na okolí. Inu dost kochání, je čas se vypravit na hotel. Mají tam vířivou vanu a ta se bude po dnešní jízdě a výstupu rozhodně hodit.

You Might Also Like