Jak bojovat s padáním vlasů

Netýká se to jen mužů, může se to týkat i žen. Doposud jste měli účes přesně podle vašich představ, protože jste neměli problémy s hustotou ani objemem a líbili jste se tak sami sobě? Bohužel jste se ale začaly potýkat s úbytkem vlasů, což se neblaze projevilo nejen na vašem sebevědomí?
husté dlouhé vlasy
Co je ještě v normě a co už nikoliv? Kdy se začít znepokojovat a problém řešit?
Normální je, jestliže vám denně vypadne přibližně kolem stovky vlasů, na podzim a v zimě to může být ještě o něco více. Pokud ale na vašem polštáři nebo hřebenu po česání nacházíte doslova chomáče, pak je potřeba tento váš problém začít řešit. Příčinu je obvykle třeba hledat uvnitř vašeho těla.
MOŽNÉ PŘÍČINY:
Příčiny byste měli hledat v období přibližně před 3 měsíci.
Mezi hlavní příčiny tohoto problému patří nejčastěji psychika nebo zdravotní obtíže. Příčinou může být například nedostatek železa, potíže se štítnou žlázou, období těhotenství nebo kojení, dále potom stres nebo užívání léků. Neprospívá ani časté fénování.
Jak bojovat s padáním vlasů?
Dá se vůbec s tímto problémem nějak bojovat a dosáhnout zpět požadované hustoty a kvality vaší kštice? Můžete zkusit vyměnit kosmetiku určenou k péči o pokožku za jinou, vhodnou pro váš momentální problém. Řešením také mohou být různé doplňky stravy. Zaměřte se také na úpravu vašeho jídelníčku, do kterého zařaďte potraviny bohaté na bílkoviny a vitamíny skupiny B, C, železo, selen a hořčík.
fénování vlasů
Obraťte se na odborníka znalého v této oblasti
Navštívit také můžete specialistu v této oblasti – dermatologa, který odborně zhodnotí stav pokožky hlavy, určí možnou příčinu problému a navrhne možnosti řešení.
Začněte včas řešit váš problém s vypadáváním vlasů. Navraťte si spět vaši hustou a bujnou kštici, která může opět brzy zdobit vaši hlavu a navrátit vám tak zpět ztracené sebevědomí.

You Might Also Like