Chtěli byste nebankovní hypotéku?

Zdá se vám nejvíce výhodná, ale máte obavy z ručení nemovitostí?
A víte vůbec, co to v praxi znamená?
Jisté je, že vždy, když si chcete půjčit peníze, bude po vás poskytovatel půjčky žádat záruky, že svůj dluh splatíte. To je zcela přirozené, protože taková půjčka s sebou nese nemalé riziko a nikdo nechce o své peníze přijít. A to je důvod, proč je nezbytné poskytnout věřiteli záruku, že ho nezklamete.mince s dírou, amuletmince s dírou, amulet
Jasné je i to, že taková záruka musí být dostatečně silná, aby plně pokryla ztrátu věřitele v případě, kdy z různých důvodů nebudete schopni svým závazkům dostát a svůj dluh splatit. I to se může stát a nikdo nikdy předem neví, co se může přihodit.
Na druhou stranu, bylo by zbytečné malovat čerta na zeď ještě před tím, než si vůbec půjčíte peníze. Když budete svědomitě platit splátky i s úroky, nic se nestane a vy si ani nevšimnete, že svou nemovitostí ručíte.
Navíc, mnoho lidí se obává, že když se něco stane a oni nebudou schopni půjčku dále splácet, tak přijdou o svou střechu nad hlavou. Ale ani tak to být nemusí. Není totiž nezbytné, abyste ručili bytem anebo domem, ve kterém žijete, i když je to pro mnoho lidí hlavní volba. Klidně můžete ručit i jinými typy majetku – třeba firemními prostory, chatou, garáží. http://www.lidovky.cz/policie-byla-u-garazi-s-unesenymi-detmi-vecer-pred-jejich-nalezenim-objevili-je-az-rodice-g6g-/zpravy-domov.aspx%3Fc%3DA160913_125725_ln_domov_bri žába, kalkulačka, papíry, soška
To, jakou konkrétní záruku zvolíte, záleží vždy na tom, o jak vysokou částku máte zájem. Platí, že čím vyšší úvěr, tím vyšší musí být hodnota vybraného majetku. Můžete získat úvěr až do výše sedmdesáti procent hodnoty zvolené záruky. Samozřejmě jde o její aktuální tržní cenu.
Ne každý žije v běžném bytě – mnoho lidí, kteří bydlí v panelových domech, se zajímají o to, zda mohou za půjčku ručit družstevním vlastnictvím, tedy zda je možná hypotéka na družstevní byt? Ano, ani to není žádný problém, vše je možné dohodnout. A jak všichni moc dobře víme, tak kde je vůle, tam se najde i rozumná cesta, po které se právě můžete vydat i vy!

You Might Also Like