Stříbrná krása náušnic

Stříbro se velmi dobře opracovává, má dobrou kujnost a velice dobře se odlévá. Na suchém čistém vzduchu je stříbro neomezeně stálé. Reaguje však na znečištěné životní prostředí a černá. V zemské kůře se stříbro vyskytuje poměrně vzácně.
Mezi nejoblíbenější šperky patří stříbrné náušnice. Náušnice jsou stále v centru pozornosti všech archeologů a historiků, protože jejich nošení se proplétá s tradičními zvyky člověka daleko do historie a v různých etapách dějin symbolizovaly sociální postavení a jsou dokladem vývoje lidské zručnosti. První náušnice se objevují zhruba 2500 let před Kristem. Na Dálném východě a ve středověké Asii byly tyto šperky označením kmenové a sociální příslušnosti, ale i odrazem politického a náboženského smyšlení.stříbrné náušnice s kamínky a korálky
Během věků se náušnice ztrácely a znovu vracely na výsluní a jejich nošení bylo ovlivněno módou v oblečení a účesech. Poslední velký návrat zažily tyto šperky v sedmdesátých letech minulého století, kdy začaly být populární všechny druhy a tvary bez ohledu na příležitost nošení. Tvarů a typů je nepřeberné množství, od kruhových, visacích, napichovacích, lustrových až po klipsové.
Stříbrné náušnice jsou velice oblíbené u žen všech věkových kategorií, a to hlavně pro svou schopnost podtrhnout mladistvý a svěží vzhled a pro svou cenovou dostupnost. Krásné kousky se najdou v kombinaci se světlými i černými perlami nebo s osazenými kameny různých barev. stříbrné šperkyŠperkaři se nechají inspirovat i historickými šperky, které se dochovaly a jsou vystaveny v různých uměleckých expozicích a sbírkách, nebo které jsou na obrazech, či které byly nalezeny na archeologických nalezištích. U těchto nově vytvořených šperků s nádechem historie se uplatňuje úprava stříbra procesem patinování. To je potažení stříbra tenkou vrstvou, která vzniká chemickou vazbou molekul kyslíku s molekulami určitého kovu.

You Might Also Like