Cestování do Chorvatska nemusí být vůbec nudné

Kdo někdy vycestoval do Chorvatska, tak rozhodně ví, jaké je to uvíznout v zácpě. Především, když se cestuje automobilem po vlastní ose a tak trochu vás na místo určení jede víc, než si jen dokážete pomyslet. Dlouhá cesta, kterou si ani nemůžete pořádně užít. Možná je na čase pouvažovat o jiném způsobu, který rozhodně není vůbec nudný, jak se může na první pohled zdát. Takové cestování do Chorvatska autobusem je absolutní špičkou a cestu si můžete skutečně dokonale užít. Jen si představte, žádné soustředění na jízdu, poplatky, přemýšlení, zdali je vše v pořádku s autem, kde natankovat, zaparkovat a nakonec ty dovolené a věčné kolony. Místo toho si můžete v klidu natáhnout nohy a dívat se po krajině, městech, které budete míjet nebo zkrátka jen tak podřimovat.
pobřeží Splitu

Autobus? Proč ne

Pokud máte zkreslené představy o autobusu, tak na ně rychle zapomeňte. Dnes to všechno funguje úplně jinak, než tomu kdysi dávno bývalo. Komfortní sedačky, klimatizace, připojení na Wi-Fi, občerstvení, toalety, televize, zkrátka nadstandardní péče k cestující. Takové je cestovaní. Mimo jiné, vy sami si můžete určit, na jaké zastávce bude vystupovat a zase nastupovat. Tudíž pokud se věnujete turistice, tak dokonce nejste nikým a ani ničím omezeni. Jen je třeba se v aplikaci spojit s řidičem a oznámit mu z jaké zastávky pojedete zase zpět domů. Pokud vám tento záznam potvrdí, již není třeba se obávat, že na vás zapomene.
restaurace ve Splitu

Chorvatsko je místem přirozené krásy

Hodně lidí má představu o přeplněné pláži českými turisty, protože to bylo nejvíce navštěvované místo. Stále se sem sjíždí hodně rodin s dětmi, aby si dokonale užili moře a sluníčko. Chorvatsko je ale něco ještě víc. Má svůj přirozený šarm a pozoruhodné kontrasty na každém kroku. Můžete navštívit nejen mořské přístavy, ale i městečka plná kultury a památek, stánky s čerstvými pochoutkami z ryb, ochutnat místní zeleninu, ovoce a také vinnou révu. Kavárničky lákají k příjemnému posezení. Kdo miluje vodopády a neposkvrněnou přírodu, tak si zajisté přijde na své. Vyzkoušejte výlet na den a uvidíte, že se do takového cestování přímo zamilujete a na další dovolenou se pustíte o zastávku dál.

You Might Also Like