Aby bylo vše v pořádku


Když člověk vlastní dopravní firmu s více zaměstnanci, nejednou má docela oprávněné tušení, že si jeho pracovníci přilepšují na jeho úkor. Protože to víte – ve svých vozidlech nejsou na cestách pod šéfovou kontrolou, nikdo nad nimi nebdí, a tak mohou hledat a také nalézt způsoby, jak si přijít k nějakým těm penězům bokem.

vůz

„Kreativní“ jedinci tak přijdou třeba na to, že se svět nezboří, pokud se jejich jízda občas natáhne, a tak si najdou i vedlejší příjem, při němž využijí firemních prostředků pro soukromé účely. Někteří se mohou dejme tomu flinkat, další melouchaří, a i ti nejhloupější nejspíše časem přijdou aspoň na to, že se dají ulít nějaké ty pohonné hmoty.

A majitel firmy a zaměstnavatel takových lidí tratí a občas dokonce i prodělává a bankrotuje. Protože i kdyby se uběhal, všechno to osobně neohlídá. A pořizovat každému zaměstnanci někoho nezkorumpovatelného, kdo ho bude mít nepřetržitě na očích a každou nepravost nahlásí, by se v žádném případě nevyplatilo.
Ovšem zatímco osobně to uhlídat nelze, nějaký ten „žalobníček a rádce“ už dnes existuje. Jmenuje se RMC systém a jeho úkolem je právě sledování vozidel. A nejen těch, nýbrž zprostředkovaně i lidí, kteří tato vozidla obsluhují.

Tento systém je věru užitečným pomocníkem. Dokáže totiž sledovat nejeden fakt, a to v reálním čase, a přijde-li na cokoliv, co si u něj jeho vlastník nastaví, dá tomuto elektronickou nebo mobilně telefonní hlášku. Aby šéf věděl to, co vědět chce a vlastně přímo musí.

mapa

Tento technický zázrak kontroluje třeba:

  1. spotřebu pohonných hmot
  2. to, jak jsou paliva čerpána na firemní náklady
  3. pohyb vozidel
  4. vytížení veškeré techniky
  5. styl jízdy řidičů a výkonnost obsluhy techniky
  6. místa, kde se přesně jednotlivá vozidla nacházejí, což do značné míry snižuje riziko zneužívání nebo krádeží takové techniky.

A tato data jsou systémem nejen sledována, ale i zaregistrována a posílána po síti tam, kam poslána být mají, zpracovávána do grafů a další důležité dokumentace.
A když takový šéf ví o všem, co se zrovna děje s jeho technikou, případně si to ale může i až zpětně dohledat, nezbývá zaměstnancům nic jiného, než se polepšit. Protože se každá nekalost jednoduše provalí. A za problémy v práci či dokonce vyhazov většina „malých domů“ nestojí.

You Might Also Like