Závada na počítači

Každé závadě se dá předejít, ale někdy prostě přijde a většinou již bývá pozdě. Když se tak stane v případě, že má majitel počítače, nebo notebooku, to j v podstatě totéž, udělanou zálohu, není to tak hrozné. Notebook se opraví a data se „nasosají“ zpět. Pokud však záloha není, mohou být data definitivně ztracena. Mohou a nemusí.
Servis notebooků Plzeňje od toho, aby je zkusil při opravě zachránit. Není to vůbec jednoduché. Jde o časově náročnou operaci a nemusí se vždy podařit. Záleží na tom, co se v notebooku odehrálo. Pokud pouze odešla RAM paměť, nebývá problém, data na pevném disku jsou nedotčena. Ovšem je-li něco právě na něm, je zle. Recovery programy mohou pomoci, ale také nemusí.
Klávesnice na notebooku
Havárie hard disku je vůbec největší problém. Proto je třeba zálohovat, zálohovat a do třetice zálohovat. Nejlépe na dva jiné nosiče nebo cloudy. Na dva proto, protože ani zde není nikdy sto procentní jistota, že data zůstanou zachována a bez poškození.
Kávička šikovně postavená
Velké firmy, banky a jiné společnosti na to mají specializovaný software, svoje další úložiště a tyto zálohy ještě mají svoje další zálohy. V bankovnictví by bez toho například mohli při selhání centrálního úložiště všechno zabalit a banku prodat někomu jako rekreační chatu.
Specializované servisy umí samozřejmě opravit i jiné zrady, které nás, jako majitele mohou potkat. Stačí třeba jen neopatrnost a šup, už je káva mezi klávesami. U stolního stroje se nic neděje, přinejhorším se „klavír“ vyhodí a pořídí nový. Minimální investice. Dojde-li však k tomu u notebooku, je to na pováženou. Jako první pomoc jejotočte obráceně a ihned spěchejte do opravny. Tam chudáka rozeberou, vysuší, opraví a ještě seřídí. Stroj bude šlapat jako nový, nedošlo-li ovšem k nějakým fatálním škodám například na celé základní desce. To už je horší situace. Ale neztrácejte hlavu, všechno jde vyřešit.

You Might Also Like