Vyměňte běžeckou obuv za bosá chodidla na trampolíně

Dosud se žádnému vědeckému týmu nepodařilo přesně objasnit, proč je efektivita cvičení na trampolíně tak vysoká, že převyšuje účinnost a dopad na lidské zdraví u běžeckých disciplín. Ano, je to skutečně tak, bylo spolehlivě změřeno několika nezávislými týmy, že opravdu téměř o 70 procent má tento pohyb na náš organismus vyšší účinnost.
Toto specifické tělocvičné náčiní zkoumali fyziologičtí pracovníci týmu Národního úřadu pro kosmonautiku a letectví (NASA) a již před několika desítkami let jej doporučili astronautům, kteří se vraceli z náročného kosmického letu, k regeneraci organismu, zejména kostní dřeně a chrupavčitých částí kloubů.

chlapec na trampolíně

Pro shazování nadbytečných kilogramů se běhání příliš nedoporučuje

Srovnávací testy skákání na pružné podložce probíhaly s během na středně dlouhé tratě na běžeckém trenažéru – pásu. Zjistilo se, že přibližně půl hodiny intenzivního běhu vyváží pouhých 10 minut cvičení na pružné podložce.
Nejproblematičtějším faktorem běžeckých sportů je dopad chodidly na tvrdou podložku. Dokonce, i když běháte pravidelně v lese, přetěžujete klouby a páteř takovým způsobem, že časem může dojít v těchto místech k nevratným změnám. To je při skákání na trampolíně vyloučeno, proto se také tento pohyb doporučuje obézním osobám při efektivním a zdravém hubnutí.

žena při výskoku

Podpořte svou imunitu funkčním lymfatickým systémem

V lidském těle existují dva velmi důležité oběhové systémy, bez nichž bychom nemohli přežít, a na jejichž funkci přímo závisí naše zdraví. Tím prvním je pochopitelně krevní oběh primárně závislý na práci srdečního svalu. Tím druhým je lymfatický systém, který se uvádí do činnosti vždy svalovou námahou. Jestliže se málo pohybujeme, máme sedavé zaměstnání a téměř vůbec nesportujeme, lymfa téměř přestává proudit. A to má velmi nepříznivý dopad na imunitní systém a zároveň na detoxikaci organismu. Většina degenerativních civilizačních chorob přímo s lymfatickým systémem souvisí a trampolína https://www.goodjump.cz/trampoliny-s-ochrannou-siti jakožto optimální cvičební prostředek v tomto procesu může sehrát klíčovou roli.

You Might Also Like