Vybíráme tiskárnu přesně na míru

Je pravdou, že když určité věci nepotřebujeme, tak ani pořádně nezjišťujeme, jaký je stav výrobků na trhu. To samé platí o tiskárnách. Je to spotřební zboží, které se samozřejmě nekupuje každý den, ale když jednoho dne se rozmyslí a přestane fungovat, tak mnohdy bohužel za tím nestojí prázdné náplně na tisk, ale nějaká porucha. V podstatě pro běžné použití, nemusíme kupovat do domácnosti, kdo ví jak velké průmyslové stroje. Ale na druhou stranu také budeme požadovat určitý standard. Předně je dobré si ujasnit, co s tiskárnou chceme tisknout a poté je dobré se zamyslet nad možností náplní i barvou. Vybírat se dá z inkoustových kazet nebo tonerů, případně není špatné pořídit tiskárnu, kdy se do nádržek dolívá kvalitní inkoust.

multifunkční tiskárna samsung – vyobrazená s papírem v zásobníku

Laserové tiskárny

Tady je náplň vcelku jasná. Budeme potřebovat toner, to je vlastně takový zkrácený výraz pro tonerovou kazetu, která patří do laserových tiskáren nebo kopírek. Toner je zároveň i prášek, který je v tiskárně za pomoci laserového paprsku nanášen na optický válec a následně na papír.
Součástí toneru jsou:

  • Suchý prášek, který se skládá ze syntetické pryskyřice, železa a dalších pomocných látek, především pigmentů a také plastu.
  • Pigmenty jsou právě ty, co představují skutečné barvící látky toneru.
  • Plast má dvě důležité vlastnosti pro tisk. Lze s ním pohybovat statickou elektřinou a dále je možné ho přetavit na jemné obrazce, které se nerozmazávají.

Vzhledem k tomu, že jedná o prášek, tak má tu výhodu, že zkrátka nevysychá, jak je tomu u inkoustových náplní.
Černobílé tiskárny nebo kopírky – tady je to vcelku jasné a bude se sem vkládat pouze jedna tonerová kazeta a nebude to jinak, než s černým práškem.
Barevné tiskárny – tady již budou hrát veselé barvy a především stálobarevné, jasné a zřetelné. Tudíž k černé náplni přibudou další 3.

pracovník co drží mobil v ruce a velká průmyslová tiskárny co tiskne

  • Azurová – cyan, odráží přechod modré a zelené barvy.
  • Purpurová – magenta, červeno-modrá barva, také známá jako jasně fialová
  • Žlutá – yellow

Tonery jsou nezbytným příslušenstvím laserové tiskárny a v nabídce jsou vysoce kvalitní originální nebo kompatibilní náplně.

You Might Also Like