Vychytávky zachraňující život

Pravidelně vyrážíte do světa s batohem a řešíte problém, abyste nezapomněli na něco důležitého, co by vás mohlo ve skalách mrzet? Máte svůj švýcarský nůž vždy při sobě, ale i tak na něm občas postrádáte další vychytávky? Pamatujete si na vaše stanové tábory, kam jste jezdívali s turistickým, pionýrským či skautským oddílem? Každý z vás měl tzv. KPZku, neboli krabičku poslední záchrany.

Doba už pokročila a na trh se dostávají čím dál propracovanější pomůcky (říkejme raději hacky či vychytávky), které nám v batohu zaberou minimum místa a mnohdy nám můžou zachránit holou kůži. Lidově bychom je přirovnali právě ke švýcarskému noži nebo dětské KPZce. Pojďme si je blíže představit.

Multi Tool Card
Produkt od firmy Swiss+Tech, který má v sobě zabudovaných hned 11 funkčních vychytávek. Přitom váží pouhých 26 g a jeho rozměry jsou také zanedbatelné, 4,6 x 5,7 x 0,2 cm. A co s touto parádičkou můžete dělat:
·         krájet,
·         šroubovat,
·         pilovat,
·         otvírat láhve,
·         šroubovat trochu jinak (klíč na ploché šrouby),
·         měřit – obsahuje úhloměr.

Micro Max 19v1
Druhý nerezový hack od již zmiňované společnosti Swiss+Tech. Jak už název napovídá, zde se můžete těšit hned na 19 chytrých pomůcek v jednom. Váží více, ale stále 90 g není nic, co bychom v batohu neunesli. A co tedytato parádička obsahuje: kleště, plochý a křížový šroubovák, odizolovač drátů, pilník, ruční vrtačku, štípač drátů, pravítko, klíč na šrouby.
Survival Tool Card

A zmiňme ještě poslední novinku od Swiss+Tech, která může lehce připomínat novodobou KPZku. Vždyť obsahuje morseový kód SOS a tzv. paracord, neboli nylonové vlákno, které ti může posloužit hned ve více situacích – praskl pásek, potřebuješ svázat kufr, nebo se i slaňovat. Vždyť paracord používali i parašutisté.
 
 Chytrých produktů od dalších firem lze naleznout na dnešním trhu celou řadu. Nezapomeňte si nějaké pořídit a přibalit na vaši příští túru.

You Might Also Like