Výběr místa pro svatební obřad

Dostala jste zásnubní prsten, stala se z vás budoucí nevěsta! Tím pro vás také začíná nádherný čas plánování svatby. Nejdříve je důležité vybrat termín, pokud jej máte, je vhodné o tom informovat rodinu a přátele, aby si nikdo neplánoval žádné jiné akce. Dále následuje stanovení rozpočtu, je totiž na vás, abyste se dohodli, kolik chcete investovat, jak velkou svatbu si vlastně představujete. Pokud jste se dohodli, následuje výběr místa, kde se bude konat obřad a hostina. Samozřejmě nemusí být obojí na stejném místě, ale je to mnohem pohodlnější a ušetříte tím za dopravu, nemusíte nikam přejíždět. Obvykle stačí najít místo dle vaší představy a domluvit se s matrikou. Zdá se vše jednoduché, ale zjistíte, že nejvhodnější a cenově přijatelná místa bývají i rok dopředu obsazená.
novomanželé u řeky

Každý má již většinou svou představu, někdy to může být i o netradičním stylu a průběhu obřadu a od toho se odvíjí i volba místa. Například místo spjaté s vodou, pokud jste vášnivý vodák, představa romantického zámku atd.  Toho všeho vás může ušetřit nabídka svatebních agentur, které mají zkušenosti a umí tyto věci zařídit. Ale ne každý do ní má chuť investovat, někteří si chtějí vše obstarat sami. K tomu vám může třeba pomoci spousta volně dostupných internetových aplikací. Zdá se, že času je dost, ale není to pravda, právě výběr takového místa je nejdůležitější.
hostina ve stodole

Samozřejmě, vybírat je z čeho, hlavně ve větších městech. Především je nutné spočítat počet hostí. Vyberte takové místo, kde není oddělen taneční parket od místa stolování, zajistí vám to neustálou komunikaci všech pozvaných dohromady, není dobré je oddělovat. Také je potřeba zohlednit roční dobu, zda se obřad i hostina budou konat venku nebo uvnitř. Na předpověď počasí se nespoléhejte.
prostřeno na svatbu

A v poslední řadě záleží na složení hostů, tedy pokud očekáváte více dětí, zajistěte jim i nějaký vhodný program. Starší příbuzní mohou potřebovat bezbariérový přístup nebo u obchodních partnerů bude záležet na vyšším standardu. Ověřte si také potřebný počet parkovacích míst, rozestavění stolů, možnosti výzdoby apod. Je toho hodně, neuspěchejte nic, vyplatí se vybírat, je to váš Den a musíte být maximálně spokojeni.

You Might Also Like