Relaxace podle svého

Dnešní doba je uspěchaná a hektická, ale i přesto všechno je nezbytnou nutností, udělat si čas od času několik málo chvil, nechat stranou povinnosti pracovní i rodinné a jednoduše vypnout. Jak si ale nejlépe odpočinout ?

duchovní jóga

Ideálním odpočinkem je dovolená, vzdálit se od všeho toho, co denně řešíte. Někomu vyhovuje strávit pár dní u moře se sluncem nad hlavou a někdo preferuje zimu, zasněžené kopce a aktivní formu odpočinku strávenou lyžováním. Ať tak nebo tak, vždy se můžete spolehnout, že starosti v podobě jídla či úklidu budou na bedrech personálu hotelu nebo penzionu a vy se budete moci věnovat pouze své oblíbené činnosti, tedy odpočinku, a je jedno, jestli aktivnímu nebo pasivnímu.
teplé bačkory

Nemáte čas na své koníčky a přitom vám tyto chvíle strašně moc chybí? Pak je to špatně, neboť není nad to, věnovat alespoň trochu svého času něčemu, co vás baví a naplňuje, z čeho máte radost. Pusťte si svou oblíbenou hudbu, podívejte se na dobrý film, vyrazte na pěší túru, zajděte do fitka nebo si zaběhat, navštivte divadlo či koncert. Anebo si udělejte jeden den volna sami pro sebe, zůstaňte dlouho v posteli, udělejte si lehkou snídani, zajděte si na procházku nebo nákupy, zastavte se někde na oběd, přečtěte si nějakou oblíbenou knížku, zajděte na masáž, kosmetiku nebo ke kadeřníkovi. A hlavně, neřešte nic podstatného, ono všechno má svůj čas, věnujte se jen a jen sobě. Výborným prostředkem pro zklidnění a uvolnění může být návštěva wellness centra, není nad to, nechat se hýčkat.

Pohodovou atmosféru a dobrou náladu dokáže také navodit kvalitní alkoholický nápoj, samozřejmě nic se nemá přehánět a neznamená to, že vypijete celou lahev vína nebo půl lahve tvrdého alkoholu. Soustřeďte se více na kvalitu než na kvantitu a navíc, když posedíte s partou dobrých přátel, pak to bude naprosto dokonalý relax.

You Might Also Like