Podnikání bez rizika

Prosadit se v současnosti nejen na českém, ale také na evropském trhu je velice složité. Konkurence je skutečně obrovská a často je jen dílem náhody, když se nějaká nová firma dokáže protlouct mezi již zavedenými značkami, které již mají svou jistou klientelu. Mnoho začínajících firem na to jde přes reklamu, jiné zase nabízejí bezkonkurenčně nízké ceny. Obě strategie mohou vést k úspěchu, ale zároveň také mohou znamenat nezadržitelný pád. To prostě člověk nikdy bez adekvátních zkušeností nemůže dopředu vědět. Proto je vždy lepší si podnikání vyzkoušet nejprve nanečisto a až pak se se vydat na nejistou dráhu soukromého podnikání.
mladík na gauči


Vyplatí se to


Možná teď přemýšlíte nad tím, jak se dá podnikat nanečisto. Donedávna to, alespoň v našich zemích, možné nebylo, ale dnes díky projektu Najdi investora je to nejen možné, ale dokonce i žádoucí. Není totiž v zájmu nikoho, abyste se svým podnikatelským záměrem neuspěli. Když už kvůli ničemu, tak alespoň kvůli odvádění odvodů a samozřejmě také daní. Projekt Najdi investora vám umožní dostat se k potřebným finančním prostředkům. Má to však jeden háček. Vaše podnikatelský záměr musí alespoň vzdáleně souviset buďto s charitou nebo veřejnou akcí.
muž s kravatou

V ideálním případě s oběma. Dalším kritériem důležitým pro úspěch je smysluplnost, a hlavně realističnost vašeho projektu. Jednoduše řečeno, pokud se bude jednat o sice zajímavý, ale technicky jen těžko proveditelný podnikatelský plán, těžko jakékoliv peníze získáte. V případě, že na dotaci dosáhnete, jakýkoliv zisk jde automaticky právě na charitu nebo obecně prospěšný projekt. Zůstane vám maximálně jen pár tisícovek. Vydělat peníze však není v tomto případě hlavní, ale pouze podružný cíl. Důvodem, proč Najdi investora existuje, je naučit začínající podnikatele umět se orientovat v konkurenci firem a prosadit se. Jde tedy hlavně o získávání zkušeností.

You Might Also Like